فارس/فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از افزایش 12 درصدی دستگیری معتادان خبر داد و گفت: هفت باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز منهدم شده است.
محمدباقر سلگی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرنگاران بازویی توانمند در ایجاد احساس امنیت در جامعه هستند اظهار کرد: ما قدردان زحمات این قشر هستیم.
وی در خصوص مرگ مشکوک چهار نفر در ملایر طی هفته گذشته گفت: طبق تحقیقات به عمل آمده تاکنون اختلافات خانوادگی باعث این موضوع شده و هنوز قاتل دستگیر نشده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان اینکه برخی شایعات مبنی بر اینکه فرد مظنون از کارکنان نیروی انتظامی بوده است افزود: چنین موضوعی صحت ندارد و شایعه است، در خصوص این مرگ مشکوک منتظر جواب پزشک قانونی هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه رویکرد ما بر مبنای پیشگیری و توجه به پلیس اجتماع‌محور است گفت: در سال جاری 68 جلسه آموزشی تشکیل شده و 4 هزار و 850 نفر نیز در اماکن عمومی مختلف آموزش دیدند.
سلگی تصریح کرد: در حوزه عفاف و حجاب برنامه‌هایی را تعریف کردیم بدین صورت که فروشندگان پوشاک اگر دارای پوشش غیر متعارف باشند با آنها برخورد می‌شود.
وی با اشاره به برخورد با آن دسته از کاروان‌های عروسی که مزاحمت ایجاد می‌کنند گفت: در این زمینه مردم باید قانون را رعایت کنند تا حقوق اجتماعی دیگران پایمال نشود؛ بنابراین اگر شکایتی در خصوص مزاحمت داشته باشیم برخورد می‌کنیم.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه از 235 فقره پرونده قضایی وارده به واحدهای مشاوره انتظامی 139 فقره منجر به سازش شده است خواستار توجه به این مهم شد.
وی در ادامه از انهدام هفت باند تهیه و توزیع مواد مخدر در ملایر خبر داد و کشف 23 هزار و 590 بسته سیگارت قاچاق با افزایش 18 درصدی، 25 هزار و 120 لیتر سوخت قاچاق، چهار محموله مرغ بدون مجوز به وزن 11 هزار و 500 کیلوگرم را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی دانست.
سلگی با اشاره به کاهش 45 درصدی وقوع سرقت منزل نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش هشت درصدی سرقت اتومبیل، کاهش 50 درصدی کیپ‌قابی، افزایش کشف 133 درصدی کیف‌قاپی، کاهش 9 درصدی سرقت احشام، افزایش 25 درصدی کشف سرقت احشام و کاهش 19 درصدی وقوع نزاع فردی خبر داد.
وی از افزایش 12 درصدی دستگیری معتادان خبر داد و با اشاره به کشف 95 درصدی سرقت لوازم داخل خودرو و کاهش 40 درصدی وقوع کلاهبرداری در شهرستان در ادامه نسبت به خطرات فضای مجازی هشدار داد و تصریح کرد: مردم باید استفاده درست از فضای مجازی را بدانند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دوربین‌های درون‌شهری ملایر طی یک هفته آینده فعال و عملیاتی می‌شوند خواستار توجه به این مهم شد.
وی در خصوص سوالی در مورد هتک حرمت به یک روحانی در ملایر گفت: طبق اسنادی که در نیروی انتظامی موجود است این یک پرونده شخصی است و ما طبق وظیفه آن را پیگیری کردیم.
سلگی با بیان اینکه نیروی انتظامی وظیفه ذاتی خود را دفاع از ارزش‌ها و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌داند تأکید کرد: مطمئنا اگر قضیه امر به معروف باشد پیگیری لازم انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه ما در کنار مردم هستیم و قدرت نیروی انتظامی هم از همین مردم است گفت: امیدواریم با مشارکت مردم این قدرت بیشتر شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در خصوص جشنواره مبل و منبت نیز گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و ساعت کاری مشاغل در زمان جشنواره افزایش پیدا می‌کند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e