ایرنا/معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: برای روزهای آینده کاهش یک تا دو درجه‌ای دما و وقوع پدیده گرد و غبار در استان پیش‌بینی می‌شود.
مهرداد قطره سامانی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته حداقل دمای شهرکرد ۱۲ درجه و حداکثر دمای آن به ۳۴ درجه رسید که پیش بینی می شود، این روند نسبی دما تا پایان هفته ادامه داشته باشد و دمای هوا تا دو درجه خنک‌تر شود.
وی ادامه داد: برای روزهای شنبه و یکشنبه نیز به سبب وزش باد به نسبت شدید بخصوص در بعدازظهرها پدیده گرد و غبار که منشا آن گرد و خاک انتقالی از کشور عراق است شکل می‌گیرد که در پی آن دید افقی در استان کاهش می‌یابد و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود.
قطره سامانی همچنین از شکل گیری توده‌های بارشی در ارتفاعات غربی استان خبر داد و گفت: از روز سه شنبه تا آخر هفته در ارتفاعات غربی استان رگبارهای پراکنده شکل می‌گیرد.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان طی یک دهه گذشته استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم آبی مواجه کرد اما در سال زراعی جاری با بارش‌های خوب بهاری کم آبی تا حدی برطرف شده با این وجود کارشناسان بر این باورند که این بارش‌ها نمی‌تواند عمق خشکسالی‌های یک دهه اخیر را جبران کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3