ایسنا/فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با بیان اینکه در بحث طرح ملی کرامت در سطح شهرستان ملایر طی 2 سال گذشته عملکرد مطلوبی داشته ایم، گفت: میزان کشف انواع موادمخدر درسالجاری نسبت به مدت مشابه قبل 46 درصد افزایش داشته است.
سرهنگ محمدباقر سلگی پنجشنبه 17 مرداد ماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به افزایش 10 درصدی افراد دستگیر شده در این زمینه، افزود: بیشتر گرایش معتادان در حوزه مواد مخدر صنعتی بوده است، به همین منظور برنامه های متعددی برای مقابله با این بلای خانمان سوز داریم.
وی بر لزوم متعامل سایر دستگاه های اجرائی و مشارکت و عزم عمومی مردم برای ریشه کنی و مقابله با اعتیاد تأکید کرد و افزود: نیروی انتظامی به عنوان مسئول کمیته پیشگیری و مقابله در این طرح گام های موثر و ماندگاری برداشته است.
سلگی با بیان اینکه ما 3 نوع پیشگیری داریم که شامل پیشگیری های اجتماعی، انتظامی و قضائی است، ادامه داد: ما با رویکردهای آموزشی و برقراری گشت های انتظامی، پیشگیری های اجتماعی، انتظامی را انجام می دهیم و پیشگیری قضایی نیز شامل آرا و احکام و برخورد های دستگاه قضایی با متهمان و مجرمان است.
وی با بیان اینکه در همین راستا در سالجاری 68 جلسه آموزشی به منظور آگاه سازی اقشار مختلف مردم با حضور کارشناسان ما برگزار شد، اظهارکرد: در مجموع امسال 4850 نفر در سطح شهرستان در کلاس ها و کارگاه های آموزشی ما شرکت کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در بحث عفاف و حجاب نیز برنامه های مدون خاصی برای ما تعریف شده، گفت: با بدحجابان برخورد کرده، همچنین فروشگاه های عرضه کنند پوشاک نامتعارف را شناسادی می کنیم و ضمن تذکر و در مراحل بعدی با اعمال قانون با متخلفان برخورد می شود.
سلگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تمام دوربین های ثبت تخلف نصب شده در سطح شهر ملایر تا هفته آینده، عملیاتی می شوند، افزود: بر همین اساس در صورت ثبت هرگونه تخلف در این دوربین ها، به شماره آخرین مالک وسیله نقلیه متخلف، پیامک ارسال می شود.
فرمانده انتظامی ملایر در پاسخ خبرنگار ایسنا، در مورد اتفاقات اخیر چون کشف خودروهای لوکس، قتل مرموز و ... در ملایر توضیح داد: اطلاع رسانی در حوادث قوانین و ظرافت های خاص خود را دارد و ما باید تلاش کنیم تا محرز و قطعی نشدن موضوعی آن را اطلاع رسانی نکنیم تا در جامعه تنش ایجاد نشود.
سلگی در مورد خودروهای لوکس کشف شده افزود: صاحبان این خودرو با ارائه اسناد و مدارک موثق و قانونی، خودروهای خود را تحویل گرفتند همچنین در مورد قتل مرموز 3 نفر در ملایر یک نفر تحت تعقیب است.
وی ضمن تکذیب شایعات بی اساس پیچیده شده در فضای مجازی، علت این قتل ها را اختلافات خانوادگی، خصومت شخصی و مسائل اخلاقی عنوان و اظهار کرد: قاتل 2 نفر از بستگان و یک دوست خانوادگی خود را به فتل رسانده و هیچ گونه ارتباطی با نیروی انتظامی نداشته است.
سلگی با بیان اینکه تا تکمیل شدن نهایی اطلاعات، اسناد و مدارک مجاز به دادن اطلاعات نیستیم، تصریح کرد: در تلاش هستیم در سطح ملایر با فراهم آوری زیرساخت های لازم، اخبار و اطلاعات را در اسرع وقت و از مجاری قانونی و موثق در اختیار خبرنگاران قرار دهیم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e