مهر/رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند از کشف بیش از ۸ تن مرغ زنده قاچاق در این شهرستان خبر داد.
بیژن ترابیان اظهار کرد: شب گذشته با حضور تیم های گشت شبانه متشکل از اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی بیش از ۸ تن و ۷۰ کیلوگرم مرغ قاچاق زنده از ۴ خودرو که در محورهای ارتباطی غرب نهاوند که در حال خروج از استان بود کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به اینکه این محموله قصد عرضه خارج از شبکه بدون اخذ مجوز دامپزشکی و با استفاده از فرصت روزهای تعطیل با قیمت بیشتر داشتند، گفت: طی ۱۵ روز اخیر بیش از ۱۰۰ تن مرغ زنده حسب دستور استاندار همدان مبنی بر جلوگیری از خروج مرغ زنده از استان کشف و ضبط شده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند با اشاره به اینکه نهاوند در بحث کشف مرغ قاچاق در این مدت رتبه نخست را از آن خود کرده است، گفت: در حال حاضر قیمت مصوب و مورد تایید ستاد تنظیم بازار استان هرکیلو گرم مرغ کشتار روز در شهرستان نهاوند ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
وی افزود: شهروندان می توانند جهت جلوگیری از تضییع حقوق عامه در صورت مشاهده گران فروشی مراتب را به عوامل نظارتی و سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.
ترابیان خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا توزیع هرگونه کالا که خارج از مسیر پیش بینی شده عرضه شود قاچاق محسوب خواهد شد و برابر دستورالعمل همین ماده خودرو، راننده حامل و بار به سازمان اموال تملیکی به نفع دولت مصادره می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e