جماران/ علی اکبر صیادجو روز شنبه در گفت و گویی بیان داشت: اساس برپایی نمایشگاه دستورالعمل و آیین نامه‌های اجرایی با هدف معرفی ظرفیت و توانمندی واحدهای تولیدی است، اما این امر به صورت اصولی در استان سمنان اجرا نمی شود.
وی خاطر نشان کرد: اگر براساس چارچوب و قانون نمایشگاه‌ها در سمنان برگزار شود، شرایط مثبت برای بازاریابی و رونق اقتصادی برای بخش صنعت و تولید ایجاد می شود.
رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی شهرستان سمنان ادامه داد: عرضه کالا در نمایشگاه‌های تخصصی ممنوع است، اما در بسیاری از موارد این شرایط غیراصولی در نمایشگاه های سمنان انجام می شود.
صیادجو اضافه کرد: برگزاری غیراصولی نمایشگاها باعث کسادی بازار اصناف می شود و در بعضی موارد کالاهای قابل عرضه با آنچه که به دست مشتری می رسد متفاوت است.
وی تصریح کرد: در بسیاری از موارد کالاها در نمایشگاه‌ها با قیمت بیشتری به نسبت بازار در اختیار مشتری قرار می گیرد و مسئولان برگزارکننده نمایشگاه‌ها هم مسئول نحوه خرید و فروش در این بخش نیستند.
رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی شهرستان سمنان گفت: برگزاری نمایشگاه در سمنان یک فرصت برای رونق کسب و کار است که اگر اصولی اجرا نشود می تواند به بازار عرضه و تقاضا آسیب بزند.
در شهرستان سمنان ۱۰ هزار واحد صنفی و ۲۷۰ واحد صنفی لوازم خانگی وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c