باشگاه خبرنگاران/مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: به منظور جلوگیری از نازیبایی‌ها و احتمال خطر ناشی از سرایت بیماری‌های دام علاوه بر کشتارگاه‌های دائمی چهارگانه اصفهان، تعداد ۱۶ سایت موقت برای عید قربان فعال می‌شود.
حسن محمدحسینی اظهار کرد: کمیته ساماندهی کشتار و ذبح دام همزمان با عید سعید قربان با حضور نمایندگان و کارشناسان سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط شامل شبکه دامپزشکی، بهداشت، اتحادیه صنف قصابان، تعاونی چوب‌داران، نیروی انتظامی و شهرداری تشکیل شده است.
او افزود: در کمیته ساماندهی کشتار و ذبح دام مقرر شده تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط از فعالیت افراد متفرقه که مبادرت به نگهداری، عرضه و ذبح دام در اماکن غیرمجاز از جمله در مبادی ورودی و خروجی شهر جلوگیری کنند.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه سایت‌های موقت ذبح دام با تعامل دستگاه‌های مرتبط راه اندازی شده است، ادامه داد: به منظور جلوگیری از نازیبایی‌ها و احتمال خطر ناشی از سرایت بیماری‌های دام به انسان، اختلال در نظم و آسایش شهروندان متأثر از سد معابر، گره‌های ترافیکی، تولید بوی نامطبوع و رشد انواع حشرات مضر در فضای شهری علاوه بر کشتارگاه‌های دائمی چهارگانه اصفهان، تعداد ۱۶ سایت موقت برای عید قربان فعال می‌شود.
او با اشاره به شرایط حداقلی این سایت‌ها، اظهار کرد: فضای محصور و مناسب برای نگهداری و ذبح دام به نحوی که ناقض قوانین جاری از جمله استفاده اختصاصی از معابر عمومی و تأثیر سوء بر مباحث ترافیکی معابر اطراف نباشد، دارا بودن انشعاب آب شهری و همچنین وجود مجاری دفع پساب حاصل از ذبح دام، استقرار دامپزشک و نماینده از سوی مرجع ذی‌ربط برای کنترل و حصول اطمینان از سلامت دام و ذبح شرعی و نظافت مستمر، جمع آوری و انتقال ضایعات به مکان مجاز از جمله شرایط سایت‌های ذبح دام در عید قربان است.
محمدحسینی افزود: به منظور رعایت قوانین و نرخ مصوب دام، سرکشی و نظارت بازرسان در دستور کار است و با مشارکت صدا و سیما، امور مساجد و همچنین از طریق بروشور اطلاع رسانی لازم انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18