ایسنا/مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: بیش از 20 تن خرما از یک منزل مسکونی کشف شد.
مرتضی ممیزی از کشف خرمای احتکار شده در یکی از محلات شهر زنجان، خبر داد و اظهار کرد: بیش از 20 تن انواع خرمای ایرانی که به صورت غیرقانونی در یکی از محلات شهر زنجان کشف و ضبط شد که این کشفیات بر اساس گزارش‌های مردمی بوده است.
این مسئول ادامه داد: پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر احتکار کالا در یک واحد منزل مسکونی، بازرسان مربوطه بلافاصله به محل اعزام شده و کالای احتکار شده در محل توقیف و پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی ارسال شد و بر اساس گزارش انجام ‌شده احتکاری بودن کالاها محرز شد.
وی افزود: بر اساس رای صادره متهم این پرونده علاوه ‌بر پرداخت جریمه نقدی به مبلغ یک میلیارد و 740 میلیون ریال به حساب دولت به عرضه کالا به نرخ مصوب دولتی با حضور بازرسان، محکوم شد.
ممیزی با اشاره به پرونده‌های احتکاری، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 48 پرونده احتکار کالا در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که شامل کالاهایی از قبیل برنج، روغن مایع، روغن جامد، روغن خودرو، قطعات خودرو، آرد شیرینی‌پزی و سایر کالاهای اساسی و ... را شامل می‌شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: عاملان احتکار کالاها نیز علاوه‌بر عرضه کالای اساسی به قیمت مصوب دولتی، ملزم به پرداخت 14 میلیارد و 100 میلیون ریال به صندوق دولتی محکوم شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd