ایرنا/مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گاز شناسایی ۲۰ سالن بلااستفاده به ظرفیت چهار هزار صندلی در ادارات و نهادهای این استان خبر داد و گفت: فراهم کردن زمینه استفاده هنرمندان از این ظرفیت موجب رونق هنر و فرهنگ در جامعه خواهد شد.
محمدرضا علیزاده شامگاه چهارشنبه در نشست با فعالان فرهنگ و هنر رفسنجان افزود: سالن های خوب و مجهز در دانشگاه ها و دستگاهها در شهرهای استان وجود دارد که از فضای خوبی برخوردارند، ولی هنرمندان ما به خاطر یک سالن دغدغه دارند.
وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم تا ظرفیت های سایر نهادها در راستای خدمت به جامعه فرهنگی به کار گرفته شوند.
علیزاده در مورد سالن چند منظوره هم گفت: در زرند، بم، سیرجان این سالن ها به بهره برداری رسیده و در رفسنجان هم با رفع مشکلات امیدواریم که این سالن احداث و بهره برداری شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: یکی از سیاست های راهبردی، برون سپاری فعالیت های هنرمندان است، ۳۶۰ موسسه فرهنگی وهنری و قرآنی در رفسنجان داریم ظرفیت بسیار خوبی است.
وی بیان کرد: ۳۲۰ موسسه فرهنگی و هنری توسط بخش غیر دولتی جامعه هنرمندان در استان اداره می شود که این تلاش ها در پویایی شهر موثرند.
علیزاده عنوان کرد: هیچ نگارخانه دولتی را قرار نیست ما وکیل بخش غیردولتی کنیم این کار را در کرمان کردیم باعث شد نگارخانه شاهرخی کرمان تعطیل شود وقتی ۹ نگارخانه در کرمان داریم دلیلی ندارد که نگارخانه شاهرخی وکیل این نگارخانه ها شود و یا دلیلی ندارد موزه آثار باستانی کرمان محل نمایش آثار هنری شود.
وی با اشاره به اینکه بازار هنر و اقتصاد هنر، بازار کسب و کار هنر باید رونق یابد زمانی اتفاق می افتد که دولت به نفع مجموعه کنار رود بیان کرد: از محل تبصره ۱۸ برخی از کسب و کارهای هنری می توانند راه اندازی شود می توانند از این تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند امکان استفاده از تسهیلات صندوق هنر وجود دارد باید موارد را دنبال کنیم در بحث بیمه هنرمندان الان در رفسنجان ۷۲ نفر عضو این صندوق هستند و ۱۰۰ نفر بیمه تامین اجتماعی و ۲۰ نفر هم بیمه تکمیلی می باشند.
علیزاده عنوان کرد: جشنواره بین المللی فیلم کودک همزمان در اصفهان در رفسنجان هم برگزار خواهد شد و اولویت اول رفسنجان و اولویت دوم کرمان است؛ سالن ها هم مشخص شده اند ضمن اینکه اکران جشنواره فیلم کوتاه همزمان در تهران در رفسنجان هم می توانیم داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اعزام یک گروه موسیقی از استان کرمان به خارج از کشور را خواهیم داشت خاطرنشان کرد: ما ۳ انجمن سینما در بم، رفسنجان و کرمان داریم که رفسنجان در تولیدات سینمایی در استان برتر است، در حوزه موسیقی ۴ گروه در رفسنجان داریم امادگی داریم تا در تعاملات بین شهرستانی گروه های موسیقی در سطح استان تبادل گروه صورت گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00