ایسنا/ نشست صمیمانه مدیران سازمان نظام مهندسی استان قزوین با خبرنگاران صبح امروز با حضور جمعی از اهالی رسانه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.
سید کاظم مجابی بیان داشت: یکی از مشکلات بهره‌برداران عدم آگاهی از مصالح به کار رفته در ساختمان خریداری شده، شخص مهندس ناظر و مجری ساختمان و اطلاعاتی از این قبیل است که سبب می‌شود تا بهره‌برداران احساس امنیت کمتری از سازه خود داشته باشند.
رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین افزود: در همین راستا یکی از برنامه‌های سازمان نظام مهندسی در راستای حفظ حقوق بهره‌بردار صدور شناسنامه برای هر واحد ساختمانی است که امیدواریم به سرعت محقق شود.
وثیق‌نیا، رئیس هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان قزوین نیز در این نشست اظهار داشت: ارتقاء کیفیت زندگی مردم مهم‌ترین هدف ماست که سعی می شود با ترویج رعایت مقررات ملی ساختمان این هدف محقق شود.
وی با بیان اینکه رعایت مقررات ملی ساختمان از سویی می‌تواند حقوق بهره‌برداران را تامین کرده و از سوی دیگر عمر مفید ساختمان را افزایش دهد عنوان کرد: متاسفانه در کشورهای پیشرفته عمر ساختمان‌ها 100 سال است، این در حالی است که این مدت در کشور ما 24 سال اعلام شده است.
رئیس هیات مدیره نظام مهندسی استان قزوین تصریح کرد: با افزایش هر سال عمر ساختمان، بیش از 10 هزار میلیارد تومان در کشور صرفه‌جویی می‌شود که رقم بزرگی است.
وثیق‌نیا خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمینه اقامات خوبی در استان قزوین انجام شده و صنعت ساختمان در استان نسبت به 20 سال گذشته متحول شده است به نحوی که سازه‌های 20 سال پیش با ساختمان‌های امروزی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9