ایرنا/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: این استان به همراه ۷ استان دیگر به عنوان پایلوت طرح یارانه دستمزد انتخاب شده است.
حفیظ الله فاضلی با اشاره به طرح یارانه دستمزد به عنوان یکی از مشوق‌های اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی افزود: در این طرح که به تازگی و با هدف حمایت از اشتغال " شغل اولی‌ها " در دستور اجرا قرار گرفته است، دولت به مدت ۱۲ ماه حدود ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار را پرداخت می‌کند.
وی همچنین به افزایش مبلغ کارورزی اشاره کرد و گفت: امسال در طرح کارورزی در مقطع کارشناسی مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و درمقطع کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و در مقطع دکتری ۷۰۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه به مدت سه ماه پرداخت می‌شود.
فاضلی ادامه داد: چنانچه این افراد از سوی کارفرما جذب و به کار گرفته شوند دولت تا دو سال پرداخت ۲۰ درصد سهم بیمه کارفرما را تقبل می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، مهارت آموزی را از دیگر مشوق های اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: سن مهارت‌آموزان در این طرح از ۱۵ سال به بالا است و بیمه مسئولیت مدنی مهارت‌آموز به مدت یک سال به عهده دولت است.
طرح یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های دولت دوازدهم برای کاهش نرخ بیکاری در بین دانش‌آموختگان دانشگاهی است.
در این طرح دولت به کارآفرینانی که دانش‌آموختگان دانشگاهی را جذب کنند ۳۰ درصد یارانه دستمزد می‌دهد.
بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، چهارمحال و بختیاری از بین ۳۱ استان کشور با کاهش ۶.۱ درصدی بیشترین میزان کاهش نرخ بیکاری را در بهار امسال به خود اختصاص داده است.
نرخ بیکاری این استان در بهار ۹۷ در حدود ۲۲.۸ درصد بوده که این رقم در بهار ۹۸ به ۱۶.۷ درصد کاهش یافته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3