ایسنا/ رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه از آغاز بکارگیری ورزش یاران در روستاها برای حفظ بازی های بومی محلی استان خبرداد. 
بهرام بهروش در نشستی خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزارشد، بااشاره به گسترش فعالیت های این هیات در تمامی روستاهای استان، اظهار کرد: احیاء و صیانت از بازی های بومی و محلی به عنوان میراث ناملموس گذشتگان و انتقال آن به آیندگان هدفی است که در تلاشیم آن را با بکارگیری ورزش یاران در تمامی روستاهای دور و نزدیک استان محقق کنیم. 
وی تاکید کرد: در این طرح تا پایان امسال در هر روستای استان دو ورزش یار خواهیم داشت که علاوه بر احیاء بازی های فراموش شده، با اجرای مسابقات و برنامه های مختلف به حفظ این بازی ها کمک می‌کنند. 
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: هرچند طی دوسال گذشته کار ثبت بازی های بومی محلی استان را در یک دائره المعارف آغاز کرده ایم، اما امسال این برنامه را به صورت اولویتی مهم درآورده ایم. 
وی همچنین درخصوص لزوم گسترش بازی های بومی و محلی در شرایط کنونی یادآورشد: در دنیای امروزی که فضای مجازی بخش قابل توجهی از زندگی بسیاری از انسان ها را به تسخیر خود درآورده و معضلاتی همچون فاصله گرفتن خانواده ها از هم را برای جامعه ما در پی داشته است، بدنبال آن هستیم تا با ترویج و توسعه بازی های بومی و محلی فرصتی ایجاد کنیم تا خانواده ها بیشتر درکنار هم باشند. 
بهروش امسال را سالی پرکار برای این هیات در استان دانست و گفت: برگزاری جشنواره های منطقه ای یکی دیگر از برنامه های هیات برای سالجاری است که برخلاف سالهای گذشته که در همه شهرستان ها بود، آن را به شکل منطقه ای برگزار خواهیم کرد. 
وی اعلام کرد: براساس برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم، برای امسال چهار جشنواره را به مرکزیت چهارشهرستان استان برگزار می کنیم که اولین جشنواره طی هفته های گذشته در منطقه اورامانات و به مرکزیت شهرستان روانسر برگزار شد. 
رئیس انجمن زوران کشور همچنین به آخرین اقدامات انجام گرفته برای اشاعه ورزش زوران اشاره کرد و گفت: برای توسعه زوران در سطح کشور و سپس ثبت جهانی آن، فعالیت های خود را از سطح استان آغاز کرده ایم. 
وی برگزاری اولین دوره کلاس های داوری زوران را در این راستا خواند و گفت: بزودی اولین دوره کلاس های مربیگری زوران را هم برگزار می کنیم تا پس از صدور گواهینامه برای مربیان و داوران این رشته، آنها را به سطح شهرستان های استان اعزام کرده و کار توسعه این را رشته به صورت جدی کنیم. 
بهروش تلاش برای طراحی لباس رسمی این رشته و پیگیری برای احداث گود زوران را از دیگر اقدامات در دست انجام عنوان کرد. 
به گفته این مسئول در حال حاضر 7300 ورزشکار سازمان یافته ورزش های روستایی و بومی و محلی در استان داریم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :