ایسنا/ مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت: پزشکان و صاحبان مشاغل پیراپزشکی تا 23 مرداد وقت دارند برای دریافت دستگاه کارتخوان بانکی ثبت نام کنند.
هادی ملکشاهی اظهار کرد: بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، از ابتدای سال 98 نصب و راه‌اندازی دستگاه کارتخوان برای همه مطب‌های پزشکی و مراکز پیراپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و... که مجوز آنها از سوی وزارت بهداشت، نظام پزشکی، نظام دامپزشکی و یا سازمان دامپزشکی صادر شده، ضروری است.
وی ادامه داد: تمام مراکز پزشکی و پیراپزشکی باید باید برای این منظور و ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه کارتخوان به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانیwww.tax.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود اقدام کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه ادامه داد: متقاضیان موظفند پس از دریافت شناسه دستگاه کارتخوان که از طریق پیامک تلفنی برای آنها ارسال می‌شود، در اولین ماه پس ار دریافت پیامک، از دستگاه کارتخوان خود بهره‌برداری کنند.
وی با بیان اینکه بعد از این مهلت بازرسی‌ها از این مراکز و مطب پزشکان انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: مراکزی که بعد از این موعد هنوز دستگاه کارتخوان نصب نکرده باشند، مشمول جریمه غیرقابل بخشش می‌شوند.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه از مردم هم خواست در صورتی که بعد از موعد تعیین شده به مطب پزشکان و یا مراکز درمانی مراجعه کردند و هزینه به صورت دستی از آنها اخذ شد، مراتب را با امور مالیاتی استان با شماره 1526 در میان بگذارند.
ملکشاهی هدف از لزوم نصب دستگاه‌های کارتخوان در مطب پزشکان و مراکز پیراپزشکی را شفاف سازی درآمدهای این بخش دانست و عنوان کرد: با اجرای این طرح تمام بحث‌هایی که در گذشته در خصوص درآمد و مالیات پزشکان مطرح بود، خاتمه می‌یابد.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت: این شفاف سازی قرار است برای سایر مشاغل و حِرف هم انجام شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :