ایسنا/ به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، از ابتدای امسال سه هزار ساعت کلاس آموزش گردشگری برای علاقمندان به این حوزه در سطح استان برگزار شده است. 
شکوفه مهدی آبادی بااشاره به فعالیت چهار موسسه آموزشی گردشگری در سطح استان، اظهارکرد: باتوجه به رونق بخش گردشگری در کرمانشاه و افزایش تعداد علاقمندان متقاضی به فعالیت در این حوزه، طی دوماه گذشته مجوز فعالیت دو موسسه دیگر را نیز صادر کردیم تا بزودی در حوزه آموزش های گردشگری درسطح استان فعال شوند. 
وی تاکید کرد: خوشبختانه موسسات آموزش گردشگری استان بدون استفاده از اعتبارات دولتی بصورت مطلوب در این بخش فعالیت می‌کنند و رقابت خوبی باهم دارند. 
معاون گردشگری استان اضافه کرد: این موسسات از ابتدای امسال حدود سه هزار ساعت آموزش گردشگری در بخش هایی همچون راهنمای گردشگری، تورلیدری و ... داشته اند. 
وی در ادامه از برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی به کارکنان هتل های استان خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از شاخص های درجه بندی تاسیسات اقامتی میزان دوره های آموزشی مرتبط برای کارکنان آنها hست، بنابراین باتوجه به اینکه این بخش در استان تاحدودی مغفول مانده، اجرای آن را در دستور کار قرار داده‌ایم. 
مهدی آبادی یادآورشد: همچنین باتوجه به گسترش روزافزون تعداد اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان، برای اولین بار برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران این اقامتگاه ها را برگزار خواهیم کرد که به صورت ورکشاپ در محل خواهد بود و از اساتید صاحب نام دانشگاهی برای برگزاری این دوره ها استقاده می‌کنیم. 
وی در ادامه به در پیش بودن رویداد بین المللی کرمانشاه 2020 اشاره کرد و گفت: از آنجایی که سال 2020 در حوزه گردشگری با عنوان سال اکوتوریسم و گردشگری روستایی نامیده شده و کرمانشاه میزبان این رویداد بزرگ است، در نظر داریم امسال آموزش های خود را در حوزه گردشگری به سمت آموزش زنان، کودکان و نوجوانان روستایی ببریم. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :