ایسنا/ مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه از خدمات‌دهی رایگان 57 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی به مردم استان در روز عید قربان خبر داد.
دکتر امید حاج‌محمدی در آستانه عید قربان با اشاره به حضور کارشناسان دامپزشکی و روحانیون ناظر شرعی در این اکیپ‌ها، افزود: خدمات این اکیپ‌ها در دو روز عرفه و عید قربان، رایگان است. 
حاج محمدی با بیان اینکه تمامی کشتارگاه‌های دام استان در روز عید قربان به مردم خدمات ارائه خواهند داد، افزود: در استان 12 کشتارگاه دام داریم که همگی این کشتارگاه ها دام قربانی کرمانشاهیان را در روز عید قربان رایگان ذبح می کنند.
مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: کشتارگاه‌های دام استان از ساعت هفت صبح تا 13 روز عید قربان دام های قربانی کرمانشاهیان را ذبح می کنند، ضمن اینکه در صورت تقاضای مردم ذابحان در منزل آنها نیز حضور پیدا کرده و دامشان را قربانی می کنند.
وی اضافه کرد: حدود 70 مرکز عرضه گوسفند زنده در نقاط مختلف استان و در محل‌هایی که از سوی شهرداری برای عرضه دام زنده در نظر گرفته شده با حضور کارشناسان دامپزشکی در سطح استان فعال می شوند. 
مدیرکل کل دامپزشکی استان کرمانشاه در ادامه از مردم استان خواست تا دام قربانی خود را از مراکز مجاز عرضه دام زنده خریداری کرده و تا حد امکان از ذبح دام در منازل و به صورت شخصی خودداری کنند.
حاج محمدی گفت: ذبح دام در معابر و خیابان‌ها زمینه‌ساز آلودگی محیط زیست و بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :