فارس/ مجید محمد غریبانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دهمین مورد اهداء عضو استان اردبیل در سال‌جاری جهت پیوند به تهران اعزام شد.
وی افزود: با تایید مرگ مغزی «مرتضی غیبی» و با ایثار و فداکاری و رضایت خانواده‌اش، پیکر وی بامداد امروز جهت اهدای عضو به تهران اعزام شد.
مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تشریح کرد: این جوان ۲۶ ساله اهل و ساکن روستای بیرق از توابع هشتجین شهرستان خلخال و فارغ‌التحصیل رشته حقوق در سیزدهم مرداد ماه به‌دنبال تصادف و ضربه به سر دچار خونریزی مغزی شده و تحت عمل جراحی تخلیه هماتوم(خونریزی) قرار گرفت.
وی ادامه داد: بعداز دو روز مراقبت متاسفانه بیمار به درمان پاسخ نداد و مرگ مغزی اعلام شد که با تایید پزشکان‌ تیم فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه و ایثار و از خودگذشتگی خانواده‌‌اش ، زمینه اهدا و پیوند میسر شد.
غریبانی بیان کرد: مرتضی به گفته مادر فداکارش در زمان حیات، میل و رضایت قلبی خود را برای اهدای عضو اعلام کرده بود.
وی گفت: با وجود نگرانی خانواده از وضعیت جسمی مادر که نتواند مصیبت وارده را تحمل کند، این بانوی ایثارگر اولین فردی بود که به اهدای اعضای فرزند دلبندش رضایت داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253