خبرگزاری دانا/رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: جان نوجوان ۱۴ ساله نهاوندی که دچار شکستگی استخوان ران و پارگی شریان شده بود با تلاش عوامل امدادی و کمک بالگرد اورژانس هوایی نجات یافت.
مومنعلی دارابی گفت: بیست و پنجمین ماموریت اورژانس هوایی از پد بالگرد بیمارستان شهید قدوسی منجر به نجات جان یک نوجوان ۱۴ساله شد.
وی اظهار داشت: این نوجوان که به علت تصادف و ضربه منجر به شکستگی ران و پارگی شریان و خونریزی شدید شده بود به بیمارستان شهید قدوسی نهاوند منتقل شده بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: وی که وضعیت مناسبی نداشت با اقدام به موقع و تلاش جراحان و پرسنل مجرب اتاق عمل بیمارستان شهید قدوسی و عملکرد مطلوب بانک خون و آزمایشگاه بیمارستان سریعا خونریزی وی کنترل شد.
وی اظهار داشت: بعد از این‌مرحله سریعا با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان جهت جراحی عروق درخواست بالگرد امداد هوایی داده شد.
دارابی گفت: در کمتر از بیست دقیقه با حضور بالگرد در پد بیمارستان شهید قدوسی این‌ نوجوان حادثه دیده به بیمارستان بعثت همدان انتقال یافت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: با توجه به شرایط نامساعد بیمار، متخصص بیهوشی خانم دکتر پیرویسیان و کارشناس بیهوشی به همراه بیمار اعزام شدند تا جان وی را‌نجات دهند.
وی گفت: در بیمارستان بعثت نیز بیمار سریعا به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت و طبق پیگیری‌های به عمل آمده وضعیت بیمار مناسب گزارش شده است.
دارابی اظهار داشت: زحمات و تلاش پرسنل شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان شهید قدوسی، فوریت ها و مجموعه استان در این اقدام قابل قدردانی است چون باعث نجات جان یک نفر شد و رسالت اصلی مجموعه نیز نجات جان مردم است.
وی در پایان گفت: ایجاد پد بالگرد در بیمارستان شهید قدوسی و استفاده از اورژانس هوایی از خدمات ماندگاری در نهاوند است که تاکنون جان افراد زیادی را نجات داده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e