ایرنا/اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با صدور اطلاعیه جوی نسبت به احتمال وقوع رعد و برق، رگبار باران و جاری شدن سیلاب در نواحی جنوب شرق این استان هشدار داد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: براساس بررسی آخرین نقشههای پیش یابی با تقویت جریانات مونسون هند به استان از بعد ازظهر امروز شرایط برای ریزشهای رگباری در جنوب شرق استان مهیاست.
علی ملاشاهی افزود: با توجه به ماهیت ریزش‌های رگباری احتمال جاری شدن روان آب، سیلابی شدن برخی مسیل‌ها و رودخانه‌های محلی وجود دارد.
وی توصیه کرد شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق سیل خیر خودداری کنند.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به احتمال وقوع صاعقه افراد در زمان وقوع این پدیده باید از قرارگیری در ارتفاعات و فضای باز خودداری کنند.
وی گفت: با توجه به اینکه در زمان بارش جاده‌های سیستان و بلوچستان لغزنده است رعایت حداکثری مقررات رانندگی توصیه می شود.
توفان شن در شمال سیستان و بلوچستان تکرار می شود
ملاشاهی اظهار داشت: پس از کاهش موقتی سرعت بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان مجدد از روز دوشنبه و سه شنبه بر شدت وزش این بادها افزوده می شود.
وی با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره ۱۲ اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: براساس خروج نقشه‌های پیش یابی و مدل های عددی از روز دوشنبه و سه شنبه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال این استان بویژه زابل تشدید می شود که پیامد آن خیزش گرد و خاک در برخی نقاط منطقه خواهد بود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: کاهش میزان دید افقی، غبار آلود شدن آسمان، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی به کمتر از هزار متر، اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت به سبب وزش باد از دیگر پیامدهای این پدیده مخاطره آمیز است.
وی ادامه داد: انتظار می رود روز پنجشنبه سرعت باد در شمال سیستان و بلوچستان به تدریج کاهش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c