فارس/رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف کریم آباد زاهدان اختلاف و درگیری بین دو طایفه در زاهدان به سازش ختم شد.
حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: بر اثر وقوع یک فقره نزاع خیابانی در سال 93، بین دو نفر از طوایف شاهوزایی و گرگیچ یک نفر از طایفه گریج به قتل رسید که بعد از مدتی قاتل به صورت خود معرف خود را به دستگاه قضایی معرفی کرد.
وی افزود: با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره 27 زاهدان، تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای جلب رضایت از خانواده مقتول آغاز شد.
بندانی گفت: پس برگزاری جلسات متعدد با خانواده های دو طرف، نهایتا در مرداد ماه جلسه نهایی صلح و سازش برگزار شد که خانواده مقتول با حضور در شورای حل اختلاف 27 زاهدان رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به سیاست‌های ریاست مرکز شوراهای حل اختلاف و همچنین توجه ویژه رئیس‌کل دادگستری استان در خصوص تلاش برای برقراری صلح و سازش در پرونده‌ها گفت: رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف برقراری صلح و سازش در بین طرفین دعوی است که خوشبختانه با توجه به شرایط خاص این استان فرهنگ صلح و سازش به‌خوبی در بین مردم نهادینه شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: اصلاح و آشتی بین مومنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که شوراهای حل اختلاف در این راستا حرکت کرده و تلاش می‌کنند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات مختلف فراهم کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c