ایرنا/مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: براساس اعتماد جامعه محلی به بانوان، ۱۵۴ نفر از دهیاران استان را زنان تشکیل می‌دهند.
فاطمه فاضلی اظهار داشت: با توجه به آمار اعلام شده از سوی معاون عمرانی وزیر، حدود ۳۷ هزار دهیار در کشور فعال هستند که از این تعداد ۲ هزار ۴۹۰ نفر را دهیاران زن تشکیل می دهند و به لحاظ تقسیم بندی انجام گرفته بیشتر آمار به استان‌های کرمانشاه و سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.
وی گفت: مردم سیستان و بلوچستان در زمینه اعتماد به مدیریت زنان در عرصه های مختلف‌ سیاسی - اجتماعی پیشتاز هستند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: این جامعه آماری ارتش عظیم در خط مقدم روستاها و پیشتازی زنان را در جامعه سنتی استان نشان می دهد که خود گویای اعتماد ویژه ای است که مردم به مدیریت زنان دارند.
وی بیان کرد: همچنان جمعیت روستانشین در اقتصاد، سیاست بویژه در مسائل اجتماعی تاثیرگذار هستند و در این میان دهیاران زن برای نقش آفرینی بیشتر باید به تاثیر و جایگاهشان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
فاضلی حمایت جدی تمامی مسئولان و منتفذین اجتماعی به دهیاران در سطح سیستان و بلوچستان را خواستار شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c