ایرنا/ فرمانده انتظامی لرستان گفت: در چهار ماهه نخست امسال، ۳۸۲ مورد تیراندازی در استان گزارش شد که ۴۳ فقره از آن منجر به قتل شده است.
سردار حاجی محمد مهدیان نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه بمناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: تعداد تیراندازی ها در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.
وی اضافه کرد: لرستان رتبه دوم را در کشف سلاح به خود اختصاص داد.
فرمانده انتظامی لرستان ادامه داد: ۲۸ فقره قتل مسلحانه و ۱۵ مورد قتل غیرمسلحانه امسال در استان گزارش شده که در این راستا ۹۴ نفر دستگیر و ۳۳ قتل کشف شد.
وی گفت: عاملان تیراندازی از سوی دستگاه قضا دستگیر شده اند همچنین طرح ناظر برای برخورد با بدحجابی، آلودگی صوتی و سگ گردانی اجرا شده است که در این راستا ۵۹ خودرو بدحجاب توقیف شد.
فرمانده انتظامی لرستان بیان کرد: برای تقویت حوزه پیشگیری ۲هزارو ۶۰ نفر شبگرد ساماندهی شده همچنین ۳۲۰نگهبان محله جذب شده اند.
به گفته وی میانگین رضایتمندی مردم از پلیس در چهارماهه نخست امسال ۷۵ درصد بوده است.
وی افزود: به دلیل وقوع سیل اخیر در لرستان بسیاری از زیرساخت ها آسیب دید و برخی ابنیه تاکنون ترمیم نشده اند.
سردار مهدیان نسب گفت: تلفات جاده ای در استان امسال ۲۸ درصد افزایش داشته اما تعداد مجروح ها پنج درصد کاهش داشته یافته است.
او با اشاره به اینکه برخورد با معتادان متجاهر همواره در دستور کار است گفت: در چهار ماهه نخست امسال 2 هزار و ۵۳ کیلوگرم انواع مواد کشف و همچنین ۳۹۹طرح موضوعی طراحی شده است.
وی افزود: هشت هزارو ۶۵۵ قاچاقچی در این راستا دستگیر شدند.
سردار مهدیان نسب ادامه داد: ۲هزارو ۲۶۰ سایت مجرمانه که مرتکب جرم شدند امسال شناسایی و در این مورد ۱۳۲ مجرم دستگیر شدند.
او اضافه کرد: امسال ۸۰ باند سرقت متلاشی و ۲هزارو ۲۵۳سارق دستگیر شدند.
وی با اشاره به این که ۴۳۳عملیات کشف کالا در لرستان صورت گرفت افزود: کشف کالا ۳۰۰درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و یک هزارو ۳۹۷ قاچاقچی دستگیر شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9