مهر/سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های طرح سازگاری با کم‌ آبی در استان بوشهر، گفت: ۱۷ سد بزرگ و کوچک در استان بوشهر احداث می‌شود.
حسین باشی‌زادگان صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقلیمی استان بوشهر، نیاز است که طرح‌های سازگاری با کم‌آبی در استان اجرایی شود.
وی ادامه داد: در همین راستا طرح‌های مهمی در دست اجرا است که می‌توان به احداث پنج سد بزرگ و ۱۲ سد کوچک در سطح استان اشاره کرد.
سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار حلقه چاه در استان بوشهر وجود دارد که میزان اضافه برداشت این چاه‌ها ۲۱۰ میلیون مترمکعب است.
وی بزرگترین سازه آبی استان بوشهر را سد رئیسعلی دلواری در شهرستان دشتستان با ظرفیت ۶۹۵ میلیون مترمکعب معرفی کرد و ادامه داد: در هفته دولت ۵۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب استان بوشهر افتتاح می‌شود.
باشی‌زادگان میزان پیشرفت فیزیکی سد خائیز تنگستان را ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، سد خائیز بهمن‌ماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22