/ فرمانده انتظامی استان با اشاره به اقدامات 4ماهه امسال پلیس آگاهی لرستان گفت: طی این مدت 80 باند سرقت متلاشی، 2 هزار و 253 نفر سارق دستگیر که از این تعداد هزار و 120 سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده اند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " حاجی‌محمد مهدیان‌نسب" در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه در سالن جلسات این فرماندهی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه خبر به ویژه شهید «محمود صارمی» خبرنگاران را قشر کم توقع و پرتلاش جامعه خواند و افزود: خبرنگاران با انعکاس سریع و صحیح اخبار و اطلاعات در بین جامعه نقش بسزایی در ایجاد احساس امنیت در جامعه دارند.
وی با اشاره به این که خبرنگاران یاوران پلیس در برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از وقوع جرم هستند گفت: خبرنگاران به عنوان عناصر اصلی ارتقاء آگاهی و دانش عمومی جامعه، نقش اصلی در رویکرد جامعه محوری پلیس دارند.
به گفته فرمانده انتظامی استان زیرساخت های اطلاع رسانی بر محور خبر استوار بوده و پردازش و انعکاس آن نیز وابسته به وجود خبرنگار می باشد لذا نقش خبرنگار در دستیابی به اهداف توسعه و جهانی شدن ارتباطات به عنوان عنصری حیاتی و ارزشمند بیشتر مشخص می شود.
وی با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه در استان و تقدیر از زحمات صدا و سیما و اصحاب رسانه و همدلی و همبستگی مردم و مسئولان در امدادرسانی به مناطق سیل زده اظهار داشت: نیروی انتظامی جهت ایجاد نظم، امنیت و جلوگیری از گره‌های ترافیکی با بسیج تمامی امکانات و استقرار در نقاط حادثه خیز جاده ها در خدمت مردم و مسافران بود.
سردار مهدیان نسب با تاکید بر این که نظارت مردم در حوزه پلیس را بسیار جدی گرفته‌ایم افزود : بر این اساس مشکلات هم‌استانی‌ها از طریق 197 را رسیدگی کردیم ضمن این که از 7هزار و 225مورد تماس تلفنی که ثبت سامانه پلیس شدند 30درصد مشاوره و انتقاد و حدود 70درصد نیز تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی بوده است.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: 76درصد از مراجعان به کلانتری‌های استان از طریق کارشناسان مشاوره‌ ای به صلح و سازش پایدار منجر شده‌است.
این مقام ارشد انتظامی استان با بیان این که در حوزه تشکیل قرارگاه جهادی کاهش تصادقات با توجه به این که در 4 ماه گذشته بسیاری از جاده‌های استان دچار آسیب شدند و افزایش تعداد ترددها سبب شد میزان تصادفات افزایش پیدا کند افزود: در این راستا 28درصد افزایش فوتی داشتیم ولی در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5درصد کاهش فوتی و 13درصد تصادفات خسارتی کاهش داشته‌ایم.
سردار مهدیان‌نسب با اشاره به اجرای طرح ناظر افزود: طرح ناظر در سطح استان جهت برخورد با بدحجابی، آلودگی صوتی، سگ‌گردانی و ایجاد مزاحمت شروع شده و به‌شدت پیگیری می‌شود که در این راستا هزار و698 واحد صنفی متخلف پلمب و 59 دستگاه خودرو به علت ایجاد مزاحمت توقیف شدند .
فرمانده انتظامی استان به اقدامات حوزه فوریت‌های پلیسی اشاره کرد و افزود: با توجه به اجرای طرح تجمیع در مجموع 365 هزار و 521 مورد تماس با افزایش 27درصدی صورت گرفته است.
وی با بیان این که 2هزار و 60 شبگرد و نگهبان جهت تقویت حوزه پلیس پیشگیری ساماندهی شدند بیان داشت : 320 نفر نگهبان محله آموزش های لازم را فرا گرفتند ضمن این که امسال 44هزار و 199فقره پرونده قضائی رسیدگی که نسبت به سال گذشته 15درصد افزایش داشته‌ایم.
سردار مهدیان‌نسب با اشاره به این که در حوزه مواد مخدر رویکرد پلیس برخورد با معتادان متجاهر و خرده‌فروشان مواد مخدر است افزود : طی 4ماهه امسال 2تن و 53کیلوگرم موادمخدر کشف و 399طرح موضوعی برای پاک سازی مواد مخدر اجرا شد که در این خصوص 22باند منهدم،8هزار و 655قاچاقچی ، توزیع‌کننده ، خرده‌فروش مواد و معتاد متجاهر دستگیر و هم‌چنین 9کارگاه آموزشی برای خانواده‌های در معرض آسیب مواد مخدر برگزار شده‌است.
فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: 3هزار و 654 طرح نقطه‌ای، منطقه‌ای و35 طرح عملیات مشترک و حجمی در سطح استان اجرا شده‌است.
وی بیان کرد: در حوزه پلیس فتا در 4 ماه امسال 2هزار و 360سایت مجرمانه شناسایی، 135 پرونده قضائی تشکیل و 132مجرم اینترنتی شناسایی و به دستگاه قضا معرفی شدند.
سردار مهدیان‌نسب با اشاره به اقدامات چهارماهه امسال پلیس آگاهی لرستان گفت: طی این مدت 80باند سرقت متلاشی، 2هزار و 253نفر سارق دستگیر که از این تعداد هزار و 120سارق حرفه‌ای سابقه‌دار بودند .
وی با اشاره به این که در حوزه قاچاق کالا هزار و433عملیات با 300درصد افزایش قاچاق داشته ایم گفت : امسال 217میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد و در این خصوص 36باند منهدم، هزار و 397نفر قاچاقچی کالا دستگیر که نسبت به سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته‌ایم.
گفتنی است در پایان فرمانده انتظامی استان با اهدا تندیس و هدایا از مادر خبرنگار شهید «محمود صارمی » که مهمان ویژه این مراسم بودتجلیل کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9