مهر/رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آبادان گفت: به زودی ۱۰ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در سطح شهر آبادان نصب می‌شود.
سرهنگ رضا اشیری با شرح اینکه دو نمونه دوربین شامل دوربین نظارتی و دوربین ثبت تخلفات وجود دارد، افزود: دوربین‌های ثبت تخلف به طور اختصاصی امورات راهور را انجام می‌دهند که در کنار آن می‌توان برنامه امنیتی را نیز اجرا کرد.
وی با اشاره به تهیه ۱۰ دوربین ثبت تخلفات برای نصب در آبادان اظهار کرد: متأسفانه ایراد این دوربین‌ها این است که در زمان خرید کدگیری نشدند تا امکان ثبت تخلف را داشته باشد به همین منظور هفته گذشته پیگیری‌های لازم انجام و پیمانکار مربوطه قول مساعد داد تا برای گرفتن کد اقدام کند.
رئیس پلیس راهور آبادان تصریح کرد: در صورت دریافت کد، دوربین‌ها می‌توانند به شبکه ناجا لینک شود و اگر این اتفاق نیفتد و اطلاعات امکان تبدیل نداشته باشد دوربین‌ها هیچ ارزشی ندارند لذا قرار شد ظرف یک هفته این امکان مهیا شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد اروند نیز بحث مانیتورینگ کردن تمام شهر را در دست انجام دارد، یادآور شد: در هفته گذشته به طور مجدد این موضوع را به شکل جدی دنبال کردیم و امید می رود ظرف هفته آینده یا حداکثر یک ماه آینده این ۱۰ دوربین نصب شوند.
سرهنگ اشیری گفت: موضوع مانیتورینگ کردن تمام شهر آخرین بار در شورای تأمین مطرح شد و نماینده منطقه آزاد قول اقدام داد اما هیچ اتفاقی نیفتاد، امسال نیز قول دادند تا در دو مقطع این کار را به انجام برسانند، در حال حاضر طراحی و کار جانمایی دوربین‌ها انجام‌شده و نرم‌افزار مربوطه از سوی شرکتی در تهران که با ناجا در این باره همکاری دارد، تعریف شده است.
وی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند به رغم مواجه با مشکل کمبود بودجه قول داده است تا در دو مهلت ۶ ماهه کار را به انجام رسانده و تحویل دهد، امید می رود این موضوع امسال محقق شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335