ایرنا/مدیرکل جهادکشاورزی ایلام از افزایش ۲۵ درصدی میزان تولید مرغ در استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
سیدمحمدتراب میری اظهار داشت: ۳۶۵ واحد مرغداری در استان سال گذشته ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار قطعه جوجه ریزی کرده اند که امسال این میزان در ۴۵۹ واحد به میزان هشت میلیون و ۴۷۰ هزار قطعه به میزان ۱۷ هزار و ۷۸۰ تن رسیده است.
وی ادامه داد: اکنون ۶۵ واحد دارای مرغ ۳۵ روزه آماده عرضه به بازار هستند که میزان تولید آنها یک میلیون و ۲۶۷ هزار قطعه به وزن ۲ هزار و ۷۰۰ تن بوده که این میزان معادل مصرف ۲ ماه بازار استان است.
مدیرکل جهاد کشاورزی ایلام افزود: خوشبختانه از نظر میزان تولید مرغ در استان مشکلی وجود ندارد و نهاده های دامی نیز به میزان ۲ هزار و ۷۰۰ تن ذرت و ۹ هزار و ۱۳۴ تن کنجاله سویا در بین مرغداران توزیع شده است.
میری وضعیت تولید مرغ در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم که اتحادیه مرغداران پای کار باشد و نیاز بازار استان را تامین و مازاد مرغ تولیدی را با مجوز این سازمان به خارج از استان صادر کند.
وی تاکید کرد: از واحدهای تولیدی حمایت می کنیم و تنها دغدغه ما تامین مرغ مورد نیاز مصرف استان است که امیدواریم این همکاری از سوی مرغداران نیز متقابل باشد.
به گزارش ایرنا، بر اساس آمار منابع رسمی بیش از ۴۰۰ واحد مرغداری در استان دارای مجوز است که سالانه حدود ۵۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می کنند و نیاز مصرف استان روزانه ۲۰ تن است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a