باشگاه خبرنگاران/رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری از شناسایی ۲ کانون تب کریمه کنگو در استان چهار محال و بختیاری خبر داد.
سید راشد جزایری با اشاره به شناسایی ۲ کانون آلوده به تب کریمه کنگو در استان گفت: سم پاشی و اقدامات بهداشتی برای اصطبل‌ها و محل‌های نگهداری دام این دو کانون که در منطقه عشایری گلوگرد بروجن بود، انجام شد.
او افزود: یک مورد انسانی مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو هم در این مناطق شناسایی و پس از بستری در بیمارستان، نتایج آزمایشات وی به تهران ارسال گردید.
جزایری اضافه کرد: با مثبت اعلام شدن جواب آزمایشات، اقدامات لازم برای وی انجام شد.
او با اشاره به بالا بودن میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به تب کریمه کنگو اظهار داشت: چنانچه مردم با ذبح دام غیر بهداشتی مواجه شدند مراتب را به مرکز بهداشت گزارش دهند.
تب کریمه کنگو (CCHF) یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده، مشترک بین انسان و دام با عامل انتقال ویروس است که از طریق گزش کنه، خون، فرآورده‌های خونی و ترشحات منتقل می‌شود.
کوفتگی بدن، سر درد، تب بالای ۴۰ درجه، مشکلات گوارشی، اسهال و استفراغ و خونریزی از نقاط مختلف بدن مانند دهان، بینی و دستگاه تناسلی از علایم این بیماری به شمار می‌رود.
بروجن از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر بروجن) در فاصله ۶۲ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3