ایرنا/ علی صفدری روز یکشنبه در گفت و گویی بیان داشت: روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ تماس با مرکز اورژانس خمین برقرار می شود و تماس های مزاحم سبب هدر رفتن وقت ماموران این مرکز و اشغال خط ۱۱۵ می شود.
وی ادامه داد:این تماس های مزاحم در فصل های بهار و تابستان افزایش پیدا می کند.
سرپرست مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خمین اظهار داشت: به منظور کاهش تماس های مزاحم دستگاه ضبط مکالمه با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال برای مرکز اورژانس شهرستان خریداری و نصب شده است.
صفدری گفت: یک هزار و ۳۰۷ ماموریت توسط اورژانس و فوریت پزشکی از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان ثبت شده است.
وی افزود: ۷۸۵ مورد از این ماموریت ها شهری و و ۵۲۲ ماموریت جاده ای بوده است.
سرپرست مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خمین تصریح کرد: ۲۰۵ ماموریت داخل شهر مربوط به امداد رسانی حوادث رانندگی و ۵۸۰ مورد غیر تصادفی ثبت شده است.
صفدری گفت: در ماموریت های جاده ای ۱۶۴ مورد حوادث رانندگی و ۳۵۸ مورد غیر تصادفی اعلام شده است.
وی افزود: مرکز فوریت های پزشکی خمین با ۲۱ نیروی انسانی دارای یک مرکز اپراتوری، یک پایگاه شهری، ۲ پایگاه جاده ای و سه دستگاه آمبولانس فعال است.
سرپرست مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خمین ادامه داد: زمان حضور در ماموریت های فوریت های پزشکی این شهرستان بر بالین بیماران و حادثه دیدگان چهار دقیقه و ۴۵ ثانیه است.
صفدری گفت: زمان استقرار اورژانس خمین بر بالین بیمار در حوادث جاده ای ۹ دقیقه است.
وی با اشاره به اینکه مرکز فوریت های پزشکی در داخل شهر به ۲ مرکز دیگر نیاز دارد، افزود: مجوز راه اندازی ۲ مرکز شهری گرفته شده و برای تامین اعتبارات لازم احداث این مراکز کمک خیران ضروری است.
صفدری ادامه داد: ساخت هر پایگاه اورژانس به ۲ میلیارد ریال نیاز دارد و آمبولانس و تجهیزات مورد نیاز را وزارت درمان ، بهداشت و آموزش پزشکی تامین می کند.
وی میزان رضایتمندی از عملکرد مرکز فوریت های پزشکی خمین را ۹۷ درصد اعلام کرد.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f