آخرین خبر/فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: خبرنگاران با توجه به تاثیرگذاری بر روی افکار عمومی نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در مدیریت بحران دارند.
سردار محمد قنبری روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان با بحران‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کند که این امر رسالت همه ما بویژه خبرنگاران را در مدیریت بحران و روایتگری چند برابر می کند.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان شرایط خاصی دارد که می‌طلبد اصحاب رسانه با تقوا، توکل و تسلط بر مدیریت بحران وارد عرصه اطلاع‌رسانی شوند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تقوا و توکل به خداوند متعال ۲ ویژگی مهمی است که اصحاب رسانه و نیروی انتظامی باید در مدیریت بحران بر آن تکیه کنند.
سردار قنبری بیان کرد: شهدای خبرنگار گمنام هستند، ما شهدای زیادی در عرصه خبر داریم که کمتر از آنها یاد می‌شود.
وی افزود: اصحاب رسانه بویژه در سیستان و بلوچستان در انتقال اخبار روی اصل امانتداری و صحت تکیه ویژه‌ای داشته باشند و خبر کامل و بدون هیچ نقصی باید منتقل شود.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: امانتداری یکی از ممترین رسالت های خبرنگاران در زمان انتشار و بیان یک خبر است که خوشبختانه خبرنگاران این استان تا کنون به این اصل مهم توجه اساسی داشته اند.
وی بیان کرد: اخباری که در سیستان و بلوچستان منتشر می‌شود باید برای جامعه برکات ارزنده ای داشته باشد و نباید تنها به جذب مخاطب اکتفا کرد.
سردار قنبری اظهار داشت: خبر باید مبتنی بر یافته باشد نه مبتنی بر بافته؛ زیرا در غیر این صورت نمی توان از آن خبرنگار به عنوان یک روایتگر امین و صادق یاد کرد.
وی تصریح کرد: سرعت در انتشار اخبار می تواند جان بسیاری از انسانها را نجات دهد بنابراین خبرنگاران در ضمن صحت خبر در انتشار خبر نیز دقت اساسی داشته باشند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین دقت در منبع خبر بسیار مهم است و باید خبرنگاران به این موضوع توجه کافی داشته باشند.
وی به حرمت قلم در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن به قلم سوگند یاد کرده قلمی که در دستان اصحاب رسانه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c