مهر/ سرهنگ علیرضا ابوطالبی بعدازظهر یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه طی چهارماهه نخست امسال ۲۱ متهم مرتبط با قاچاق چوب در استان سمنان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، ابراز داشت: بیشتر این محموله‌ها از استان‌های همجوار در حال نقل و انتقال بود که در محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط‌شده است.
وی بابیان اینکه طی چهارماهه نخست امسال ۱۸ خودرو حمل چوب در استان سمنان توقیف‌شده است، افزود: این چوب‌ها از نوع درختان جنگلی را شامل می‌شود که پرونده این افراد به مراجع قضایی ارجاع داده‌شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه طی مدت مذکور ۱۷۷ کیلوگرم زغال چوب تاغ در استان کشف‌شده است، ابراز داشت: یکی از مواردی که منابع طبیعی بر روی آن نظارت ویژه دارد درخت باارزش تاغ است با توجه به نقش و اهمیت این گونه گیاهی بر جلوگیری از گسترش بیابان در مناطق جنوبی استان، حفاظت بیشتر از آن در دستور کار خواهد بود.
ابوطالبی بابیان اینکه ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن گیاه ریواس قاچاق نیز کشف و ضبط‌شده است، تصریح کرد: گیاهان دارویی نقش مهمی در اکوسیستم طبیعت دارد ریشه‌کنی و حذف ناگهانی آن از یک منطقه کاملا می‌تواند حیات یک منطقه را حتی تحت شعاع قرار دهد لذا انتظار می‌رود مردم محلی به محض مشاهده به منابع طبیعی حتما موضوع را گزارش کنند.
وی بابیان اینکه در سیمای کلی، از ابتدای سال تاکنون ۱۲ تن چوب و گیاه قاچاق در سمنان کشف و ضبط‌شده است، افزود: منابع طبیعی با هر گونه قطع و قاچاق چوب و نابودی گیاهان مرتعی به شدت مقابله خواهد کرد که دستگیری این افراد نیز در استان از جمله اقدامات مقابله‌ای در این راستا را شامل می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c