ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین روز یکشنبه در گفت و گویی با اعلام این خبر گفت: متاسفانه با وجود همه هشدارها که از ابتدای سال جاری به شوراها و دهیاری های استان داده شده است، اما حجم آتش سوزی های امسال باور نکردنی بود و تاکنون به ۷۱۷ هکتار رسیده است.
قدرت الله مهدیخانی افزود: از این مساحت ۳۶۷ هکتار مربوط به اراضی زراعی و باغی و ۳۵۰ هکتار در حوزه مراتع دشت قزوین بود که در آتش سوختند.
وی خسارات آتش سوزی اراضی در قزوین را از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: مساحت آتش سوزی در سال جاری در بازه تاریخی ۱۰ سال گذشته قزوین بی سابقه بوده است.
مهدیخانی عامل اصلی آتش سوزی ها در دشت قزوین را انسانی عنوان کرد و گفت: بی احتیاطی کشاورزان، رهگذران، گردشگران و حتی ساکنان محلی سبب می شود تا یک آتش کوچک بتواند به سرعت در مراتع گسترش یافته و خسارات به بار آورد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی های ابتدای سال جاری و رشد سرسام آور علف های هرز در دشت قزوین، پیش بینی و هشدار مربوط به این آتش سوزی ها در اواسط اردیبهشت ماه سال جاری داده شده بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9