ایرنا/هواشناسی کردستان در توصیف سامانه‌های بارشی مورد انتظار هفته جاری اخطار داد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اظهار داشت: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی از امروز تا پنجشنبه این هفته شرایط انتقال رطوبت به استان، تشکیل و رشد ابر در ساعات بعد از ظهر و تقویت شرایط ناپایداری جوی وجود دارد.
علی پناهی گفت: در این مدت بارش‌های رگباری و موقت همراه با رعد و برق و وزش باد گاهی شدید از ساعات بعداز ظهر تا نیمه های شب پیش بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: بیشترین نواحی فعالیت این سامانه در بخش‌های شمالی استان از جمله بیجار، دیواندره، زرینه، سارال، منطقه چهل چشمه و سقز و بخش‌های شرقی و جنوب شرقی شامل قروه و دهگلان است.
پناهی با بیان اینکه بیشترین زمان فعالیت این سامانه بعد از ظهر سه شنبه تا اوایل صبح چهارشنبه است افزود: آبگرفتگی موقت و سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به محصولات در حال برداشت، برداشت شده و آماده انتقال به بازار فروش و گندم‌های خریداری شده مراکز خرید اثرات مخاطره ای این سامانه در استان است.
وی گفت: توصیه می‌شود از تردد در حاشیه مسیل ها، رودخانه ها و دره رودها خودداری شود و محصولات برداشت شده به انبارهای سرپوشیده منقل و یا پوششی برای آنها تهیه شود.
در ۹ ماه سال زراعی جاری (اول مهر ۹۷ تا آخر خرداد ۹۸) به صورت میانگین ۷۳۶ میلی متر بارندگی در این استان ثبت شده که در مقایسه با ۵۵۵ میلی متر مدت مشابه سال گذشته از ۳۳ درصد رشد برخوردار است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34