مهر/استاندار ایلام از تلاش برای بازگشایی مرز چیلات واقع در شهرستان دهلران قبل از اربعین خبر داد.
قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران، دبیر ستاد اربعین شهرداری تهران و هیئت همراه با اشاره به این مهم که امروز ایلام مرکز توجه در بحث اربعین است گفت: سال گذشته به رغم اینکه در کشور با کاهش حجم زوار اربعین روبه رو بودیم اما در ایلام با رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شدیم.
وی ادامه داد: در اربعین گذشته با آنکه تلاش های بسیار زیادی برای روانسازی تردد زوار داشتیم و منجر به افزایش حجم زوار در استان شد اما مشکلات خاص خود از جمله بحث تهیه ارز، مشکل کاپوتاژ، تراکم جمعیت و خودرو در پایانه برکت، شرایط جوی و ... نیز وجود داشت که امسال در راستای رفع این موانع برنامه ریزی صورت گرفته است.
استاندار ایلام در ادامه گفت: امسال در تلاش هستیم که مسیر رفت و برگشت پایانه برکت را جدا کنیم که این امر با احداث دو تقاطع غیر هم سطح در حال تکمیل است.
وی بیان کرد: کار دیگری که در پایانه برکت و پایانه مرزی در حال اجرا است ایجاد سایه بان و احداث بیش از ۶۰۰ چشمه سرویس بهداشتی است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای فراهم سازی نیروهای شهرداری گفت: بحث پاکسازی و نظافت شهر بسیار بیش از سال های گذشته باید مد نظر قرار گیرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a