فارس/جنگل و مراتع کوه «وسکور» منطقه رودبار در شهرستان کوهدشت از عصر دیروز دچار آتش سوزی شده و این در حالی بوده که وزش شدید باد کار اطفا را سخت کرده است.
از حوالی عصر دیروز جنگل‌های کوه وسکور در منطقه روبار شهرستان کوهدشت که آخرین نقطه مرزی بین استان‌های لرستان و ایلام محسوب می‌شود دچار آتش سوزی شدید شده است.
به گزارش افراد محلی به دلیل صعب العبور بودن منطقه و وزش شدید باد کار اطفا آتش سوزی به سختی انجام می‌شود و به همین دلیل تا کنون چندین هکتار از جنگل‌ها و مراتع این منطقه در آتش سوخته است.
در همین راستا لطفعلی بیرانوند معاون یگان حفاظت منابع طبیعی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان داشت: هم اکنون عوامل و نیروهای منابع طبیعی با کمک نیروهای مردمی در حال اطفا آتش هستند اما به دلیل وزش شدید باد کار کمی با سختی در حال انجام است.
وی افزود: برای تسریع در روند اطفاء حریق از ساعت 5 بامداد سه‌شنبه چند اکیپ دیگر از خرم‌آباد به محل آتش سوزی اعزام می‌شوند.
بیرانوند ابراز امیدواری کرد در صورت تغییر جهت وزش باد بتوان تا ساعاتی دیگر کار اطفا حریق را انجام داد اما در عین حال نیروهای امدادی تمام تلاش خود را برای خاموش کردن آتش در کمترین زمان، بکار می‌گیرند.
به گفته وی این حادثه به برخی از مزارع منطقه نیز خساراتی وارد کرده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a