آخرین خبر/ اگر بخواهیم فصول تاریخ هخامنشی را ورق بزنیم، راهی نیست جز اینکه راهی شیراز شویم، سری بزنیم به پاسارگاد و تخت جمشید!
خرابه هایی که ایرانیان پس از قرنها آن را پیدا کردند و تردیدی نداشتند که این همان قلمرو یا تختگاه جمشید، قدرترین پادشاه ایران بوده و می گویند که همه کاینات را در ساختش به کار گرفته تا نام تخت جمشید تا به امروز بر پارسه باقی بماند. بنایی که در عصر پهلوی و درسال 1310 خورشیدی کشف و بلافاصله مورد کاوش و خاک برداری قرار گرفت.
کاخ آپادانا، تچرا، هدیش، کاخ ملکه و.... دیدنی هایی هستند که درباره آنها از جمله تخت جمشید در نابرو خوانده ایم و جذابیت آن را دو چندان کرده اند. این همه جاذبه های گردشگری باعث شده تا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی راهی شیراز شوند. اگر شما هم قصد سفر به شیراز را دارید، بازدید از تخت جمشید را از دست ندهید و سعی کنید تا در سفر به تخت جمشید ازموزه هخامنشی هم دیدن کنید. ساختمان موزه هخامنشی یکی از قدیمی ترین بناهای ایران است که پس از بازسازی، به موزه اختصاص یافت. این موزه در ساعات خاصی از روز باز بوده و برخی از آثار به دست آمده از بررسی ها و کاوش های تخت جمشید را به نمایش می گذارد. رنگ هایی که بر دیواره های موزه دیده می شود، طبق گفته مورخان، برگرفته از رنگ زرد و قرمز به کار رفته در مجموعه تخت جمشید بوده که در مرور زمان از بین رفته اند.
دیدنی ها شیراز از تخت جمشید گرفته تا حافظیه، سعدیه، شاه چراغ ،ارگ کریمخان وباغ ارم کم نیستند و قطعا برای سفر به این شهر زیبا و دیدنی لازم است یک برنامه از قبل تعیین شده داشته باشید و با بهترین مدیریت زمان، بیشترین لذت سفر را از این شهر دیدنی ببرید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913