ایرنا/معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از روز سه شنبه تا اوایل هفته آینده بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به خصوص در بعدازظهرها در برخی نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.
مهرداد قطره سامانی افزود: از روز چهارشنبه گستره بارش‌ها نقاط بیشتری از استان را در برمی‌گیرد.
وی همچنین از کاهش نسبی دما در استان خبر داد و گفت: صبح روز سه شنبه شهرکرد با ۱۲ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مراکز استان‌ها گزارش شد این در حالی است که شهر اهواز دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد را سپری کرد.
قطره سامانی تصریح کرد: روند کاهشی دما در استان تداوم می‌یابد و از شدت گرمای تابستان کاسته می‌شود.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری میانگین بارش های سال زراعی استان را ۸۳۲ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش ۲۴۹ درصدی و در مقایسه با میانگین بلندمدت ۴۴ درصد افزایش دارد.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش‌ها در این استان طی یک دهه گذشته استان‌های خوزستان و اصفهان را با چالش کم آبی مواجه کرد اما در سال زراعی جاری با بارش‌های خوب بهاری کم آبی تا حدی برطرف شده با این وجود کارشناسان بر این باورند که این بارش‌ها نمی‌تواند عمق خشکسالی‌های یک دهه اخیر را جبران کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3