فارس/مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان یکی از مهمترین راهبردهای کمیته امداد را ارائه خدمات توانمندسازی عنوان کرد و گفت: در همین راستا تاکنون یک هزار و 257 زن سرپرست خانوار بیمه شدند.
هدایت صفری اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد استان زنجان یکی از راهبردهای اصلی خود در حمایت از جامعه هدف را در سال‌جاری بحث توانمندسازی جامعه هدف قرار داده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه در همین راستا نسبت به ایجاد شغل برای مددجویان و اشتغالزایی برای آنها اقدام کرده است، گفت: با توجه به اینکه از جمله گروه‌های هدف زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند از همین رو تلاش شده است با بیمه تأمین اجتماعی این گروه نسبت به تأمین آتیه آنها اقدام شود.
وی از بیمه یک هزار و 257 زن سرپرست خانوار در سه ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد 835 زن سرپرست خانوار و 422 مجری طرح اشتغال هستند.
صفری با اشاره به اینکه کمیته امداد برای بیمه این تعداد مددجو 523 میلیون تومان هزینه کرده است، گفت: حق بیمه بازنشستگی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال به‌ صورت مستمر و هر سه ‌ماه یکبار به ‌حساب تأمین اجتماعی واریز می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه به اقدامات فرهنگی این نهاد اشاره کرد و افزود: در سال‌جاری تعداد یک هزار و 465 نفر در گروه‌های مختلف به اردوهای زیارتی، فرهنگی و تربیتی اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و 160 مددجوی کمیته امداد استان زنجان از خدمات اردویی این نهاد در قالب اردوهای زیارتی بهره‌مند شدند، اضافه کرد: ۳۰۵ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان نیز از خدمات اردویی تربیتی، فرهنگی و آموزشی بهره‌مند شدند.
صفری از دیگر خدمات این نهاد را بحث مسکن و بهسازی منازل مسکونی عنوان کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال 183 خدمت در قالب ساخت، تکمیل، خرید، تعمیرات کلی و جزئی و بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن و ساخت سرویس بهداشتی و تأمین ودیعه مسکن ارائه شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: در مناطق روستایی نیز طی سه ماهه نخست امسال 160 خدمت در حوزه مسکن ارائه شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd