باشگاه خبرنگاران/نصراله پارسه سر پرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دهلران گفت:بعد از آتش سوزی در منطقه کوهستانی قلعه انجیر واقع در ارتفاعات بقعه متبرکه شهرامیر بلا فاصله نیروهای ادراه منابع طبیعی در قالب 4 اکیپ 5 نفره با تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام شدند.
او افزود: باتوجه به صعب العبور بودن منطقه ولی با تلاش اکیپ های مستقر در محل، گستره زیادی از آتش سوزی مهار شد ولی به علت پوشش گیاهی بالا و وزش شدید باد متاسفانه حریق مجددا شروع به دمیدن کرد.
سرپرست اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دهلران اظهار کرد: این منطقه به مدت دوسال در تحت حفاظت وقرق مردم بومی منطقه بوده و باعث شده تا پوشش گیاهی بالایی داشته باشد وحریق ایجاد شده نیز توسط عوامل انسانی صورت گرفته است.
او عنوان کرد: در راستای کنترل و مهار حریق، هماهنگی لازم در این راستا با ستاد بحران شهرستان صورت گرفت ولی خوشبختانه با تلاش نیروهای منابع طبیعی وعشایر منطقه حریق بعد از ساعت ها تلاش در ساعت1 بامداد روز دوشنبه مهارگردید.
پارسه افزود: هم اکنون نیروهای منابع طبیعی در این مناطق برای پایش آتش سوزی و جلوگیری از شعله ور شدن مجدد کنده های نیم سوز در منطقه حضور دارند ودود ناشی در منطقه به خاطر کنده های نیم سوز است و آتش سوزی به طور کامل مهار شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a