فارس/فرمانده دریابانی هرمزگان از توقیف سه فروند شناور حامل بیش از 130 میلیارد ریال کالای قاچاق در آب‌های بندرلنگه و بندر پارسیان خبر داد.
حسین دهکی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی بندرلنگه و بندر پارسیان با کسب خبری مبنی بر اینکه 3 فروند لنج تجاری حامل کالای قاچاق در اسکله «بندرکنگ وبندر شیوء» پهلو گرفته‌اند، بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی افزود: مرزبانان پس از دقایقی گشت زنی، شناورهای متخلف را در اسکله این بنادر شناسایی و در بازرسی تخصصی از آنان؛ 146هزار پاکت آبمیوه خارجی، 310 حلقه لاستیک خودرو سنگین، 675 هزار عدد قرص تقویتی، 456 بسته تنباکو میوه ای، 20 دستگاه ماینر، 2 میلیون و 800 هزار عدد قرص بدنسازی، 607 قوطی پودر بدنسازی، یک دستگاه اتاق خودرو سواری شاسی بلند، 7 دستگاه موتور قایق 55 اسب بخار، 24 دستگاه یخچال، 3هزار و 500 کیلوگرم لیمو، 33 دستگاه ماشین لباسشویی، 17 دستگاه کولر پنجره ای و غیره کشف کردند.
فرمانده دریابانی استان هرمزگان با اشاره به دستگیری 9 قاچاقچی و توقیف و سه فروند شناور، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله‌های کشف شده را 135میلیارد و 417 میلیون ریال برآورد کرده اند که پس از تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضائی شدند.
دهکی پیامد قاچاق کالا برای کشور را رشد مصرف گرایی، تجمل گرایی و نابودی تولید ملی توصیف کرد و از مرزنشینان خواست با ارائه اطلاعات خود در خصوص قاچاقچیان، در حمایت و پشتیبانی از منابع ملی و حفظ و استمرار امنیت اقتصادی سهیم باشند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121