باشگاه خبرنگاران/سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتای شهرستان و اعلام شکایت او از فردی ناشناس که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی کرده بود، موضوع شناسایی و دستگیری این فرد در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
او افزود: کارشناسان این پلیس با یک سری تحقیقات فنی در فضای مجازی، فردی را که با ایجاد صفحه‌ای جعلی به نام شاکی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، تصاویر وی را منتشر کرده بود شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
سرهنگ ثمره حسینی تصریح کرد: متهم ۳۹ ساله که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود پس از مواجهه با مستندات پلیس به جرم خود مبنی بر ایجاد مزاحمت از طریق تلفن همراه و همچنین انتشار تصاویر خصوصی شاکی اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان زابل با اشاره به معرفی متهم به مراجع قضایی، افزود: تلفن‌های همراه هوشمند به هیچ عنوان محیطی امن و مطمئن برای نگهداری تصاویر و فیلم‌های خصوصی افراد نیست چرا که هر لحظه امکان هک گوشی و سوء استفاده از تصاویر افراد متصور است.
او به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان تصاویر شخصی و فیلم‌های خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی بارگزاری نکنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c