دانا/ وقتی خبرنگاری که به لحاظ رویکرد و مشی سیاسی متمایل به دولت روحانی شناخته می شود به خاطر انتقاد، با توهین های شرم آور فرماندار و با ناسزا نواخته می شود، شاید رویارویی خبرنگاران آباده نما با فرماندار می توانست واکنش شدیدتری به دنبال داشته باشد!؟
وقتی خبرنگاری که به لحاظ رویکرد و مشی سیاسی متمایل به دولت روحانی شناخته می شود به خاطر انتقاد، با توهین های شرم آور فرماندار و با ناسزا نواخته می شود، شاید رویارویی خبرنگاران آباده نما با فرماندار می توانست واکنش شدیدتری به دنبال داشته باشد!؟
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شیرازه، روز خبرنگار امسال در حالی برگزار شد که از رئیس جمهور گرفته تا سایر مسئولین قوا سعی کردند فضایی متفاوت را برای این قشر زحمت کش کشور رقم بزنند. برخی از مسئولین نیز با بیان همان وعده های همیشگی و شعارهای تکراری، برای خالی نبودن عریضه، عکس یادگاری هم گرفتند. هرچند برخی دیگر نیز مانند رئیس دستگاه قضا و وزیر بهداشت نیز اعلام کردند که پرونده های شکایت از رسانه ها در دستگاه متبوع شان مختومه شود که این رویکرد جای خوشحالی دارد.
آباده نما نوشت: محمد اسدالهی فرماندار آباده نیز در حالی با گرفتن عکس یادگاری در اتاق کارش و در جمع بخشی از خبرنگاران شهرستان و صدور بیانیه ای مملو از صحبت های شیک و دهن پرکن، تلاش کرد این روز را پاس بدارد، که البته از دعوت رسانه های منتقد شهر از جمله پایگاه تحلیلی - خبری آباده نما که با مجوز رسمی فعالیت میکند به این جلسه خودداری کرده بود. هرچند شاید این بایکوت و سانسور، خیری به همراه داشته است. شاید سوال شود، چرا؟ بخوانید...
«ابتدای امسال که بحران سیل در اکثر نقاط کشور، خطرآفرین شده بود، در شمالی ترین نقطه استان فارس، شهرستان آباده، ستاد بحران بدون حضور فرماندار و بخشدار تشکیل شد. مردم، شهرداری و مسئولان حاضر در شهرستان دست به دست هم دادند تا آب در دل مردم و مسافران نوروزی تکان نخورد و خیال فرماندار و بخشدار هم که در تعطیلات نوروزی بسر می بردند آسوده باشد! از آن زمان، رسانه های منتقد، غیبت چندین روزه این دو مسئول در زمان وقوع بحران را به بوته نقد کشیدند، اما دریغ از یک عذر خواهی کوچک از سوی مسئولان...» این جملاتِ محسن خلیفه، خبرنگار پر تحرک یکی از نشریات محلی آباده است که در درد و دل با آباده نما بیان کرد.
خلیفه در این گفتگو می افزاید: عملکرد فرماندار شهرستان آباده در حوزه های مختلف مورد نقد سیاسیون و اهالی رسانه بود تا جایی که این اعتراض به نماز جمعه کشیده شد و یکی از جانبازان جنگ تحمیلی که سخنران پیش از خطبه ها بود، لب به انتقاد از عملکرد فرماندار آباده گشود ولی به این موضوع هم توجهی نشد.
ماجرا وقتی شنیدنی می شود که درست در ایام شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، اسدالهی نماینده دولت تدبیر و امید در آباده، با ارسال پیام توهین آمیز به این خبرنگار، عبارات پُر طمطراقِ «فرهنگ» و «ادب» و «هنر» را که در پیامش به مناسبت روز خبرنگار از آن استفاده شده بود را در عمل معنی کرد!
وقتی محسن خلیفه، خبرنگاری که به لحاظ رویکرد و مشی سیاسی متمایل به اصلاح طلبان و دولت روحانی شناخته می شود، بنا به گفته خودش و تنها به خاطر انتقاد که وظیفه ذاتی اوست، با توهین های شرم آور فرماندار و با عبارت ""احمق، بیشعور و لگد پران"" نواخته می شود، شاید رویارویی خبرنگاران و تحریریه رسانه ای مستقل و منتقد مانند آباده نما با فرماندار می توانست واکنش شدیدتری به دنبال داشته باشد، که به لطف خدا محقق نشد؟!
سوال مهمی که در این میان مطرح می شود این است که آیا استاندارفارس که چندی قبل با دیدن فیلم تعرض به یک دست فروش، واکنش شدید و البته به جایی از خود نشان داد و با اقدام عجیب فرماندار آباده، وصله ی ناجور این موضوع به آباده چسبید و به ناحق در رسانه ها منعکس شد، این بار نیز در برابر این توهین آشکار واکنش نشان می دهد، بایست این رفتار نیز در کنار کلکسیون توهین هایی مانند ""بی سواد، بی شناسنامه، بروید به جهنم و..."" به بایگانی افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم در مواجه با منتقدان برای قضاوت تاریخ افزوده شود؟!

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913