ایرنا/ نسرین غزنوی روز سه شنبه در مصاحبه ای بیان داشت: علت آتش سوزی بی احتیاطی گردشگران در برافروختن آتش بود و غروب دیروز پنج مامور یگان حفاظت منابع طبیعی و آتش نشانی با کمک مردم، آن را خاموش کردند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا بیان کرد: در این حادثه ۵۰ متر مربع از اراضی ملی در آتش سوخت و به برخی گونه های ارزشمند جنگلی خسارت وارد شد و هفته گذشته نیز آتش سوزی حدود دو هزار متر مربع از اراضی ملی در منطقه دربند آستارا مهار شد.
وی به گردشگران و اهالی منطقه توصیه کرد از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی خودداری یا حداقل بعد از اطمینان از خاموش شدن کامل آتش، جنگل را ترک کنند.
وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.
بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است و پارک جنگلی بی بی یانلو با یکهزار و ۶۰۰ هکتار جزو مناطق گردشگری این شهرستان به شمار می رود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0