فارس/ اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به آخرین وضعیت مردم مناطق سیل‌زده حوزه انتخابیه خود گفت: در رابطه با ایجاد سیل‌بند در مسیر رودخانه در مناطقی ساخت سیل‌بند شروع شده اما در مناطقی هنوز اقدامی صورت نگرفته است. همچنین در بحث بازسازی پل‌های تخریب‌شده، بازسازی برخی پل‌ها برعهده بنیاد مسکن گذاشته شده که این بنیاد عملا در این زمینه اقدامی را صورت نداده است.
وی افزود: در بحث پرداخت خسارت به کشاورزان با گذشت نزدیک به 5 سال از سیلاب‌های ابتدای سال هنوز هیچ مبلغی تحت عنوان جبران خسارات سیل به کشاورزان حوزه انتخابیه بنده پرداخت نشده است.
عباسی اظهار داشت: در ارتباط با واحدهای مسکونی و جبران خسارات وارده به آنها با وجود ارزیابی‌های انجام‌شده هنوز خسارتی به خانواده‌ها پرداخت نشده و در مواردی هم که بنا بوده زمین در اختیار خانواده‌ها برای ساخت منزل قرار بگیرد، هنوز زمینی برایشان مشخص و در اختیارشان قرار نگرفته است.
نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در ارتباط با روستاهایی هم که دچار رانش زمین شده و در معرض رانش زمین هستند هیچ اقدامی برای جابجایی روستا انجام نشده و مردم در این روستاها (لی‌لیم، تابستان‌نشین و آزارکی) در بلاتکلیفی به سر می‌برند که آیا زمین جایگزین برایشان در نظر گرفته شده و باید بروند و یا اینکه در خانه‌هایشان که در معرض رانش زمین است بمانند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0