باشگاه خبرنگاران/ قاسم روحانی فر ، مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: در ۴ ماه منتهی به تیر امسال ۷ هزار و ۳۳۹ نوزاد در استان متولد شدند و ۳ هزار و ۷۴۳ این نوزادان پسر و ۳ هزار و ۵۹۶ نفر دختر هستند.
او، به تولد ۵۹ نفر در هر شبانه روز در استان اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های تالش، آستارا و ماسال دارای بالاترین میانگین نرخ تولد استانی هستند.
مدیرکل ثبت احوال گیلان، با اشاره به ثبت ۵ هزارو ۳۱۶ مورد مرگ و میر در گیلان در ۴ ماه منتهی به تیرماه امسال ، گفت: ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از افراد فوت شده مرد و ۲ هزار و ۴۴۶ نفر زن بودند.
قاسم روحانی فر، با بیان اینکه در هر شبانه روز ۴۳ نفر در گیلان می‌میرند، افزود: بیشترین مرگ و میر در گروه سنی بیشتر از ۸۰ سال و کمترین آن در گروه سنی ۱تا ۴ سال است.
او بیشترین علت مرگ و میر در گیلان را بیماری قلبی عروقی اعلام کرد.
مدیرکل ثبت احوال گیلان ، با اشاره به ثبت ۶ هزار و ۴۲۰ مورد ازدواج در گیلان در ۴ ماه منهی به تیر امسال ، گفت: میانگین سنی ازدواج مردان ۲۹ و زنان ۲۵ سال است.
قاسم روحانی فر تصریح کرد: در ۴ ماهه گذشته، ۲هزار و ۳۳۰ مورد طلاق در گیلان ثبت شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0