ایسنا/ معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: کدورت احتمالی آب در شبکه هرسین ناشی از رسوب موجود در شبکه توزیع از سنوات گذشته است.
رضا داوودی اظهار کرد: در گذشته به دلیل بارندگی شدید و یا پس‌لرزه‌ها، گاهی شاهد بالا رفتن کدورت سراب هرسین بودیم که اکنون با نصب تصفیه‌خانه اضطراری این کدورت‌ها برطرف شده است.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه حد مجاز کدورت آب را تا ntu 5 اعلام کرد که این عدد اکنون برای آب شرب هرسین که از محل سراب تامین می‌شود کاملا در حد استاندارد و مطلوب و کمتر از یک ntu است و هیچگونه کدورت در محل سرچشمه، ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه وجود ندارد.
وی ادامه داد: کدورت احتمالی که ممکن است برخی مشترکین اکنون در شبکه توزیع آب هرسین مشاهده کنند مربوط به خود شبکه است که از سال‌های قبل که کدورت سراب گاهی بالا می‌رفت در شبکه باقی مانده است.
داوودی از برنامه شرکت آبفا برای شست و شوی شبکه و رفع رسوبات گذشته خبر داد و عنوان کرد: این شست و شو تا مهر ماه به اتمام می‌رسد.
وی یادآور شد: این شست و شو ممکن است گاهی به صورت مقطعی کدورت را برای برخی از مشترکین بالا ببرد.
داوودی از همه مشترکین هرسین خواست با مشاهده هرگونه کدورت آب در شبکه داخلی منزل، ضمن باز گذاشتن شیر آب تا تخلیه این کدورت، مراتب را از طریق 122 با شرکت آب و فاضلاب در میان بگذارند.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه معتقد است، این اطلاع رسانی موجب می‌شود تا محله‌هایی که شبکه توزیع آنها دچار رسوبات بیشتر است، سریعتر شناسایی و شست و شو شود. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :