تسنیم/معاون آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مدارس استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود ۲ هزار و ۱۶۶ معلم مواجه است.
حسین درتاج با بیان اینکه نتایج کنکور سراسری و میزان موفقیت دانش آموزان استان در آینده مشخص می‌شود اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که وضعیت کسب رتبه زیر 1000 دانش آموزان استان بوشهر نسبت به سال قبل بهبود یافته است.
وی، با اشاره به سال تحصیلی جدید و وضعیت معلمان افزود: آموزش و پرورش استان بوشهر همانند دیگر استان‌ها با کمبود نیروی انسانی مواجه است که از طریق گوناگون این کمبودها جبران می‌شود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه 40 هزار ساعت در مدارس مقطع متوسطه با کمبود معلم مواجه هستیم گفت: مدارس ابتدایی و متوسطه استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود 2 هزار و 166 معلم مواجه است.
درتاج با اشاره به جبران کمبود کادر آموزشی در مدارس استان بوشهر خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته کمبود معلم در مقطع متوسطه از طرق مختلف از جمله حق التدریس شاغلان و بازنشستگان ، خرید خدمات و برون سپاری و به کارگیری حق التدریس آزاد رفع می‌شود.
‌وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید کلاس بدون معلم در استان بوشهر نخواهد بود تصریح کرد: از این تعداد کمبود معلم در مدارس استان بوشهر 500 نفر در دوره ابتدایی و‌یک‌هزار و 666 معلم در دوره متوسطه می‌باشد .
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: هرچند کمبود معلم در دوره متوسطه استان بوشهر بیش‌تر است ولی رفع کمبود از طریق اضافه تدریس شاغلان امکان پذیر است.
درتاج بیان کرد: با عنایت به اینکه خروجی‌ها و بازنشستگان آموزش ‌وپرورش در سال‌های اخیر بیش از ورودهای آن است مشکل نیروی انسانی به عنوان چالش جدی در آموزش و پرورش استان بوشهر مطرح است.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر کاهش نیروی انسانی هر ساله آموزش و پرورش استان بوشهر شاهدافزایش جمعیت دانش آموزی در سال‌های آینده می‌باشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22