فارس/مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: در کشور و در استان اصفهان در طول 30 سال گذشته جمعیت سالمند ما دو برابر شده و از 3 درصد به 7 درصد رسیده است.
حسین غفرانی کجانی عصر امروز در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا با بیان این‌که در 4 ماهه نخست سال صد در صد وفات و ولادت در شهرستان شهرضا به ثبت رسیده است، اظهار داشت: پایش عمومی وقایع حیاتی استان اصفهان در حال پیگیری است و این امر فرصتی را فراهم می‌کند تا جمعیت به موقع رصد شود.
مدیرکل ثبت احوال اصفهان با بیان این‌که 70 درصد از جمعیت شهرضا در حالت جمعیت جوان به سر می‌برند، افزود: در کشور و در استان اصفهان در طول 30 سال گذشته جمعیت سالمند ما دو برابر شده و از 3 درصد به 7 درصد رسیده است.
وی با بیان این‌که استان اصفهان و 6 استان دیگر در معرض سالمندی قرار دارند و در سال 1404 استان اصفهان نخستین تجربه سالمندی را پشت سر می‌گذارد، گفت: در سال 1430 جمعیت سالمند استان اصفهان حدود 30 درصد می‌شود.
غفرانی با اشاره به این‌که جمعیت زیر 15 سال استان اصفهان در طول 30 سال گذشته به نصف کاهش پیدا کرده و در طول سال‌های 90 تا 95 شاهد کاهش جمعیت کشور و استان اصفهان بوده‌ایم، بیان کرد: ایران در سال 96 نسبت به سال 95 و 97 نسبت به سال 96 و 4 ماهه اول سال نسبت به سال 97 شاهد کاهش چشمگیر تولد بوده‌ایم.
مدیرکل ثبت احوال اصفهان با بیان این‌که از دهه 70 شاهد سقوط جمعیت در کشور بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: طرح تعالی خانواده روی زمین مانده و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مغفول مانده است.
وی با با بیان این‌که 50 درصد از طلاق‌های کشور و استان اصفهان در 5 سال اول زندگی اتفاق می‌افتد، اضافه کرد: 12 درصد از طلاق‌ها در سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد.
غفرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به صدور کارت ملی هوشمند در شهرضا عنوان کرد: از 139 هزار جمعیت هدف شهرضا 112 هزار نفر درخواست کارت ملی هوشمند کرده‌اند که از این جمعیت 10 هزار نفر هنوز باقی مانده‌اند.
مدیرکل ثبت احوال اصفهان با تأکید بر این‌که ملاک مراجعه به ادارات دولتی کارت ملی هوشمند است و هیچکدام از دستگاه‌ها کارت ملی قدیمی را قبول نمی‌کنند، ادامه داد: در استان اصفهان 3 میلیون و 450 هزار نفر از جمعیت هدف 4 میلیون و 25 هزار نفر، کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.
وی با بیان این‌که 86 درصد از جمعیت استان اصفهان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: استان اصفهان 2 درصد از جمعیت هدف کشوری در دریافت کارت ملی هوشمند بالاتر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18