ایرنا/با ورود ابرهایی از سمت شبه قاره هند و جنوب شرقی کشور، رطوبت هوای همدان افزایش یافته و احتمال بارش موقت و رگبار پراکنده باران تا روز جمعه، در نقاط مختلف این استان وجود دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، در ساعت های بعد از ظهر افزایش ابر، وزش موقت باد، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.
محمدحسن باقری شکیب اظهار داشت: این روند تا اواخر روز چهارشنبه ادامه دارد و از روز پنجشنبه آسمان استان صاف پیش بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در ساعت های بعد از ظهر نیز غبار رقیق آسمان استان را فرا می‌گیرد، عنوان کرد: ابرهای موجود در آسمان استان به دلیل گرمای هوا و ایجاد رطوبت، افزایش یافته است، که به صورت رگبار پراکنده تأثیر خود را می‌گذارد.
باقری شکیب ادامه داد: میزان بارش ها ناچیز است و به صورت لحظه ای در نقاطی از استان رخ می‌دهد.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در این مدت دمای روزانه (بیشینه) استان بین یک تا ۲ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
وی اضافه کرد: اسدآباد با ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و بهار وگل‌تپه با ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده اند.
باقری شکیب افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای همدان ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
وی اضافه کرد: روز گذشته همدان با پنج میلیمتر بیشترین بارش را در سطح استان داشته است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e