باشگاه خبرنگاران/شورای اسلامی بوشهر با لایحه ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شهرداری برای تصویب بودجه طراحی و مطالعه شهر هوشمند این بندر موافقت کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: تصویب لایحه شهرداری براساس پیشنهاد استانداری بوشهر صورت گرفته است که در پی امضای تفاهم‌نامه پارسال با شرکت اتریشی برای توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در این شهر درخواست شده است.
ابوذر دهدار بیان کرد: طرح شهر هوشمند بوشهر با هدف افزایش سطح کیفیت زندگی، توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و به‌ویژه تسهیل فعالیت استارتاپ‌ها، تقویت کسب و کارهای اینترنتی، بهبود و مدیریت هوشمندانه خدمات شهری و همچنین رشد و رونق ظرفیت‌های علمی و نوآوری در بوشهر اجرا می‌شود.
او ادامه داد: در این زمینه شورا با لایحه شهرداری برای عقد قرارداد با شرکت دولتی مگفا (مرکز گسترش فناوری اطلاعات) به منظور مطالعه و طراحی طرح شهر هوشمند موافقت کرده است.
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: مالک و بهره‌بردار این طرح شهرداری خواهد بود و ارائه خدمات به دستگاه‌ها از طریق شهرداری صورت می‌گیرد.
دهدار گفت: برای نمونه در زمینه «جی آی اس» (سامانه الکترونیک برای کسب اطلاعات جغرافیایی) شهری، شهرداری می‌تواند درآمدی پایدار برای ارائه خدمات به دستگاه‌ها داشته باشد.
او عنوان کرد: شهر هوشمند می‌تواند تحول بسیار خوبی در زمینه حمل و نقل، خدمات و امور شهری، رونق کسب وکارها، سلامت و بهداشت و انرژی ایجاد کند.
اجرای شهر هوشمند یکی از طرح‌هایی است که زمینه را به منظور بهره مندی از فناوری روز برای ارائه خدمات شهری فراهم می‌کند.
برای توسعه مناطق ویژه علم، فناوری و نوآوری و براساس ارزیابی‌های شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری، در سال ۱۳۹۶ از پنج منطقه ویژه، شهر بوشهر به عنوان نخستین نمونه طرح شهر هوشمند انتخاب شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22