ایرنا/ معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: 75 قطعه جانور در نیمه اول سال جاری به طبیعت این استان بازگشتند.
روابط عمومی محیط زیست همدان عادل عربی با بیان این خبر افزود: 10 قطعه بوتیمار، 10 بهله سارگپه، 13 قطعه کبک، 9 قطعه طرقه، 8 بهله دلیجه، 6 بهله عقاب طلایی، 6 قطعه سهره، 3 قطعه لاک پست و 3 بهله جغد شاخدار از جمله گونه هایی هستند به زیستگاه های شان در استان همدان بازگشتند.
عربی افزود: همچنین یک قلاده سنجاب، یک قطعه خرگوش، یک قطعه مرغ مینا، یک قطعه زنبورخوار، یک قطعه باکلان، یک بال لک لک و یک حلقه مار آبی نیز در این مدت در طبیعت استان رهاسازی شده اند.
وی یادآوری کرد: این گونه ها توسط دوستداران محیط زیست و شهروندان و یا از طریق کشف و ضبط از متخلفان قانون شکار و صید به اداره های حفاظت محیط زیست همدان تحویل داده شده بودند که پس از تیمار، در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع این استان رهاسازی شدند.
وی گفت: منطقه حفاظت شده شراء، تالاب آبشینه و منطقه شکار ممنوع الوند در شهرستان همدان، منطقه شکار ممنوع تجرک در شهرستان های فامنین و ملایر، منطقه حفاظت شده خانگرمز در تویسرکان، منطقه حفاظت شده آلموبلاغ در اسدآباد، منطقه شکار ممنوع کرفس در رزن و منطقه شکار ممنوع شیرین سو در کبودراهنگ میزبان این گونه های جانوری بودند.
تاکنون 307 گونه جانوری در استان همدان شناسایی شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e