ایرنا/معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: سالانه حدود ۵۰ هزار تن خرما در این شهرستان تولید می شود که ضروریست خرمای ایرانشهر به نام خود این منطقه در بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
ابوذر کوثری اظهار داشت: ایرانشهر با ۱۰ هزار هکتار نخلستان و تولید سالانه حدود ۵۰ هزار تن خرما از صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسبی برخوردار نیست بطوریکه خرمای تولیدی این شهرستان به نام مناطق دیگر در بازار عرضه می شود.
وی بیان کرد: ایرانشهر قطب تولید خرما بویژه خرمای ربی در سطح سیستان و بلوچستان و کشور است اما هیچ نشانی از این شهرستان در تولید این خرمای مشهور در سطح کشور به چشم نمی خورد.
فرماندار ایرانشهر گفت: در شهرستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی است صنایع فرآوری و تبدیلی خرما وجود ندارد و کشاورزان محصول خرما را از طریق دلالان بفروش می‌رسانند.
وی بیان کرد: در نشستی که با فرمانداران و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان در خصوص نرخ گذاری خرما برگزار شد پس از تبادل نظر و به اجماع نظر حاضران در در این نشست برآورد کارشناسی قیمت انواع خرما با احتساب منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان در سال ۹۸ اعلام شد که خرمای مضافتی از درجه یک تا سه ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان و خرمای ربی از درجه یک تا سه ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نرخ گذاری شده است.
کوثری اظهار داشت: البته ما متولی تعیین قیمت نیستیم اما می توانیم در مقام حامی کشاورز پیش بینی و پیشنهاد خود را از منظر تامین منافع عمومی به مردم اعلام کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c