ایرنا/نخستین همایش تئاتر عربی استان خوزستان با اجرای "نمایش حمل فی مریا الذئاب" به کارگردانی هادی جرف از سوسنگر و نمایش " ربال " به کارگردانی عبدالظیم عساکری از ماهشهر در تالار شهید آوینی آبادان آغاز به کار کرد.
معاون فرهنگی حوزه هنری استان خوزستان چهارشنبه در خصوص این همایش به خبرنگار ایرنا گفت:این همایش غیر رقابتی است و برای آشنایی مردم خوزستان با این هنر و با دعوت از گروه های تئاتر عربی سوسنگرد، کارون، بندرماهشهر و شادگان برگزار شده است.
شهریار قلی گشتی اظهار داشت: در نخستین شب ( سه شنبه شب ) از آغاز این همایش هنری ۲ نمایش از سوسنگرد و ماهشهر به روی صحنه رفت و در دومین شب نیز نمایش های "حوادث لم نکن بالحسبان" به کارگردانی سالم باوی از شهرستان کارون ساعت ۲۱ امشب و" الورشه " به کارگردانی عدنان طاهری از ماهشهر ساعت ۲۲ برروی صحنه می روند.
مدیر حوزه هنری آبادان به حضور گروهی از هنرمندان و اعضای دانشگاه هنر بصره در اولین شب اجرا تئاتر عربی اشاره کرد و افزود:این گروه از اجراهای شب گذشته اظهار خوشحالی کرده و خواستار تبادل گروه های هنری و فرهنگی بین استان خوزستان و بصره عراق شدند.
در ادامه برپایی این همایش هنری ، نمایش های حوادث لم نکن بالحسبان به کارگردانی سالم باوی از شهرستان کارون، الورشه به کارگردانی عدنان طاهری از ماهشهر، رسیس به کارگردانی رضا حویزوای از سوسنگرد و نمایش لعبه الموت به کارگردانی محمدرضا قاسمی از شادگان به روی صحنه می روند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335